Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Produse comercializate online pe platforme internationale - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Produse comercializate online pe platforme internationale

comert electronic vanzare online
  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 Andreea33

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Gender:Female

Postat 04 January 2021 - 11:35 AM

Buna ziua si la multi ani!

As dori sa creez un curs sau eBook in domeniul nutritiei (ca si PFA) pe care sa il vand pe Amazon, Udemy si alte platforme online, insa nu stiu cum se procedeaza din punct de vedere legal.

1. Amazon,Udemy, etc. nu accepta facturi - plata se face automat in momentul in care retragi castigurile. Cum putem proceda in acest caz?

2. Aceste platforme nu afiseaza datele cumparatorilor. Deci chiar ar exista posibilitatea de a emite facturi, cui ii va fi emisa - catre Amazon (din moment ce platile sunt facute de catre platforma)?

Am cateva idei bune pentru unul sau mai multe eBookuri, insa nu stiu cum as putea publica aceste materiale pe o platforma internationala. Mai simplu ar fi sa le vand pe website-ul personal, insa nu ar avea aceeasi vizibilitate. Stie cineva cum se procedeaza?

Va multumesc.


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL