Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Inregistrare venituri PFA din Paypal - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Inregistrare venituri PFA din Paypal

1 reply to this topic

#1 Florin Onu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 11 January 2021 - 02:44 PM

Am si eu o nelamurire. Vreau sa imi deschid un PFA iar veniturile sunt realizate din marketing afiliat. Primesc in fiecare luna o anumita suma in Paypal pe care o retrag in contul bancar. Cum inregistrez banii din Paypal? Cand primesc plata in Paypal este specificat adresa de e-mail si numele celui care imi trimite banii. Nu am alte detalii.

Aceasta postare a fost editata de Florin Onu: 11 January 2021 - 02:45 PM




#2 Dan I.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 376 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 January 2021 - 09:08 PM

La inceput faci factura, apoi incasezi banii pentru ea.
PayPal te ajuta in acest sens.
https://www.paypal.c...icing-templates

Ai grija de unde vin banii, din ce tara, dpdv al TVA.
Daca vorbim de UE, iti va trebui cod de TVA ptr. operatiuni intracomunitate.
Mai vezi ce zice si Codul Fiscal.

Bafta!

Aceasta postare a fost editata de Dan I.: 11 January 2021 - 09:09 PM

Dan






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL