Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Soft pentru verificarea BD ANAF la Declaratia 394 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut

- - - - -

Soft pentru verificarea BD ANAF la Declaratia 394

1 reply to this topic

#1 Robert ANISOIU

Nou

• Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 03 March 2021 - 09:49 AM

Buna ziua,

as dori sa dezvolt o aplicatie care sa interogheze BD ANAF pentru intocmirea corecta a D394.

Din ce am vazut, exista anumite platforme de verificare daca un furnizor/client este sau nu platitor de TVA insa se cere sa se incarce o lista de CUI-uri. Asta inseamna ca cineva sa scoata(manual sau automat) CUI-urile din D394.

Ce as vrea sa fac este un soft in care orice contabil sa poata copia continutul integral al D394(continutul fisierului .XML) si sa se returneze situatia la zi a fiecarui furnizor/client.

Credeti ca ar fi util contabililor?
O zi buna,

#2 mgabi

Membru activ

• Members
  • PipPipPip
  • 1334 Postari:

Postat 03 March 2021 - 03:53 PM

In mod normal nu ar fi util ... pentru ca in orice program ar trebui sa existe optiunea de verificare a tertilor, care sa poata fi facuta INAINTE de a genera D394.

Eu nu stiu cum functioneaza toate programele existente, asa ca este totusi posibil sa fie util cuiva.

Eu am pus in programe aceasta verificare, daca nu sunt actualizate datele te trage de urechi :))

Similar Topics Collapse

Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL