Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Contract de asociere in participatiune - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Contract de asociere in participatiune

asociere in participatiune
1 reply to this topic

#1 nicolaescu.victoria

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 24 June 2021 - 09:45 PM

Va scriu in legatura cu o asociere in participatiune intre mine ca si PF si o societate comerciala (SRL).
Detin un teren si doresc sa ma asociez cu societatea pentru a construi un imobil. Mentionez ca deja am autorizatie de construire pe teren, dar nu dispun de fondurile si timpul necesar finalizarii constructiei.

1. Imi puteti indica va rog un model pentru o astfel de asociere?

2. Documentul trebuie parafat de notar/avocat, sau poate fi semnat intre mine si administratorul societatii la sediul acesteia fara a fi nevoie de notar/avocat?

Multumesc



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 June 2021 - 02:58 PM

Buna, Victoria, :smile:

Treaba asta e mult prea complexa si importanta pt a ne da noi cu parerea pe un forum de contabilitate. Iti trebuie un jurist aici !!
Modele de contracte gasesti pe net, cred ca avem si noi pe forum, insa sfatul meu este sa iei f in serios actele acestei afaceri fiindca altfel te poate costa enorm, angajeaza-ti un avocat care sa-ti faca un contract "beton" ! Sunt bani multi la mijloc ... si poti sa-ti iei o mare teapa daca nu ai documentele f bine intocmite.

Spor mare !







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL