Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Baza calcul medie zilnica concedii medicale - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Baza calcul medie zilnica concedii medicale

2 replies to this topic

#1 john_m

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:contabilitate

Postat 28 July 2005 - 04:15 PM

Pina acuma( luna iunie ) eu am calculat media zilnica pentru concedii medicale total brut 6 luni/ la nr total de zile lucratoare din ultimele sase luni.
Am vazut instructiunile de la CNPAS si in exemplele lor se calculeaza sase luni in urma incepand cu prima zi de concediu medical.
A aparut ceva lege care modifica normele de aplicare a legii 19/2000?
In exemplele din norme se iau in calcul veniturile din ultimele 6 luni

Va multumesc



#2 Cornelia Cozos

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 227 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 01 August 2005 - 08:24 PM

Prevederea ca se iau in calcul ultimele 6 luni incepand cu prima zi dinaintea concediului este veche (cred ca este chiar de la inceput). La bucuresti nu au fost niciodata probleme pentru ca nu se uita si nici nu cer anexa 39 cand ai concedii medicale. In schimb, la Ilfov cer anexa 39 intotdeauna si daca nu este calculat corect nu primesc. Este o prostie care incurca foarte mult calculul dar ce ii intereseaza pe ei asta.




#3 john_m

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:contabilitate

Postat 02 August 2005 - 11:47 AM

Da prevederea este de la inceput insa in toate exemplele lor din normele de aplicare se iau in calcul luni intregi.Problema este ca eu am 50 de concedii medicale pe luna si pontaj electronic si daca are concediu din 15-20 ale luni si are si ore suplimentare si nu stiu ce prima atunci o sa trebuiasca calcul de mina nu? pentru a vedea unde sunt orele suplimentare inainte de cm si intra in calcul sau dupa concediu si nu intra
Frumos si nu mai ai ce zice.
Multumesc pentru raspuns






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL