Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Evidenta contabila - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Evidenta contabila

3 replies to this topic

#1 clanc

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 29 July 2005 - 10:25 AM

Buna ziua si multumesc pt informatii tuturor celor care sunteti activi pe acest site. E nemaipomenit sa existe asa ceva. Datorita voua celor care puneti intrebari si celor care raspundeti am inceput sa imi descopar anumite cunostinte si placerea de a lucra in contabilitate care in timpul Facultatii s-au cam pierdut din cauza neincrederii in ceea ce stiu si in propriile forte.

Am o intrebare importanta :!:
Ce trebuie sa insemne contabilitate primara la un SRL care are ca obiect de activitate fast-food ( mai exact un SRL care va vinde fornetti si pui gril, sucuri, in stilul celor de la METRO?) si apoi cum trebuie tinuta contabilitatea pentru acest SRL?
Vor fi achizitii de materii prime (aluatul pt fornetti, puii, ingrediente)si productie ( fornetti si pui pe rotisor), comert in plus cu bauturi racoritoare.

Daca puteti sa imi raspundeti va rog mult cat mai practic si daca puteti chiar cu monografii.
Va multumesc anticipat pentru tot. :oops: :)



#2 ctanela

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 Postari:
  • Location:constanta

Postat 29 July 2005 - 06:17 PM

Nu cred ca vei primi raspuns la o asemenea intrebare.
Sunt multe de facut si ar fi bine sa intrebi numai ce nu stii sa faci.




#3 floris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1376 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 29 July 2005 - 07:17 PM

in acest capitol "Productie" vei gasi raspunsuri, foloseste butonul "cautare" (sus, in dreapta)
daca exista vreo problema mai speciala, scrie-ne.



#4 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 05 August 2005 - 07:33 PM

Sa intelegem ca o iei de la zero cu conta? :shock: Metro are conta en-gros, forneti este en-detail,nu e acelasi lucru.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL