Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
eroare declaratia 710 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

eroare declaratia 710

1 reply to this topic

#1 tudor0907

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 16 June 2022 - 11:57 AM

Am depus declaratia 100 pentru impozitul specific pe anul 2021 in luna ianuarie in varianta fara bonificatie iar in luna mai am vrut sa depun rectificativa 710 in care sa trec si bonificatia dar primesc pe recipisa eroarea " regula : R14-21, Cf model1# '. A trimis sesizare la ANAF in luna mai dar inca nu am primit nici un raspuns. Oare cum procedez daca nu primesc raspuns pana in 25 iunie si nu pot depune rectificativa ?



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 June 2022 - 11:10 AM

Intre atatea formulare modificate iar si iar, e normal sa le amestecam la un moment dat.
Din cate m-am uitat pe net, cine a incercat sa depuna rectificative pt bonificatie, mai mult s-a incurcat, chiar s-au dublat sumele datorate si s-au facut varza fise pe platitor.

Poate nu ai ales bine var de decl la care ii faci rectificativa... cred ca ar trebui D710 aplicabila la var de mai jos, inteleg ca pe asta ai folosit-o initial.
..........................................................................................

100 - Declaraţie privind obligaţiile de plată la bugetul de stat, conform OPANAF nr.51/18.01.2021, valabil începand cu 12/2020 - publicat în data de 20.01.2021

Formularul nu conţine modificările conform OUG 153/2020.
Termenul legal de depunere pentru impozitul pe veniturile microîntreprinderilor - trim.IV 2021 şi impozitul specific - sem.II 2021 este 25 iunie 2022.

.............................................................................................................................

Daca nu ai gasit deja solutia potrivita online, eu zic sa mergi luni direct la adm fin. de care apartii pt a cere lamuriri / indrumare, nu mai astepta raspunsul lor.







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL