Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Ajutor- BILANT MICROINTREPRINDERE-nu ma ocoliti - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Ajutor- BILANT MICROINTREPRINDERE-nu ma ocoliti

1 reply to this topic

#1 GABRIELAD

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 127 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 04 August 2005 - 09:47 PM

Am urmatoarea problema:o microintreprindere a depasit in luna aprilie 2005 nr de 9 salariati, iar acum cind intocmesc bilantul imi apare o fereastra in care-mi scrie:
"avertisment :ati completat la nr mediu salariati ...mai mult de 9 salariati!"
(imi ies 10 salariati).
Nu stiu ce sa fac, conform l 571/2003 pastrez acelasi mod de impunere pana la sfirsitul anului, dar nu stiu daca mi-l primeste la admin financiara.
Stie cineva? A avut cineva o situatie similara?
Cand am angajat a 10-a personana trebuia sa depun vreo hirtie in plus la admin financiara(poate 010)?(am depus in termen declaratiile100, sanatate,pensii,somaj)



#2 ctanela

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 Postari:
  • Location:constanta

Postat 04 August 2005 - 10:18 PM

Mai intai asigura-te ca ai calculat corect nr. mediu de salariati.

Daca e corect si este 10, nu e nici o problema. Iti va primi bilantul. Cei care au conceput programul nu au avut in vedere toate situatiile particulare.

Mesaje de avertizare apar si la societatile infiintate dupa 30.06.2004.

Nu trebuie sa depui acum decl. 010. O depui in ianuarie.







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL