Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
sa ne jucam - continuati povestea .... - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


sa ne jucam - continuati povestea ....

511 replies to this topic

#1 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 05 August 2005 - 11:04 PM

A fost odata ca niciodata....



#2 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 05 August 2005 - 11:24 PM

ar trebui facut un subiect unde sa ne spunem offu' despre tot ce ne deranejaza ... sau ne enerveaza; ce ziceti ? :D




#3 floris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1376 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 05 August 2005 - 11:29 PM

ce te enerveaza vlad, suntem ochi si urechi.



#4 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 05 August 2005 - 11:33 PM

im primul rand pe mine ma enerveaza prostia ... inganfarea... faptul ca e greu ca fiecare sa-ti recunoasca greselile.. d'astea... imi vine sa lesin :cry:



#5 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 August 2005 - 11:35 PM

Septimiu a spus:

im primul rand pe mine ma enerveaza prostia ... inganfarea... faptul ca e greu ca fiecare sa-ti recunoasca greselile.. d'astea... imi vine sa lesin  :cry:
"prostul daca nu-i fudul....."
prostia o mai inteleg, dar nesimtirea ma calca pe nervi ! rau ! :twisted:



#6 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 05 August 2005 - 11:39 PM

ma uit cateodata la intrebarile si raspunsurile de pe forum si imi vine sa ma sinucid... eu nu-mi aduc aminte sa fi fost asa la inceput... mi-a placut si am prins repede si bine; am primit raspuns odata la o chestie "sunt sigura ca gresesti"... dupa care am raspuns cu text din lege... s-a potolit... eu de obicei daca nu siu , nu ma bag...

poate sunt eu mai ciufut... :cry:



#7 LuizaM

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 762 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Contabilitate-fiscalitate

Postat 05 August 2005 - 11:42 PM

Sa nu uitati o chestie contabilitatea este o meserie. Si contabili toti sunt. Acum cat de buni.....este relativ.....

Dar ai dreptate daca nu stii sigur....eu una asa fac mentionez acest lucru...de ce sa ma injure omul dupa aceea ca l-am indrumat gresit.

Dar stiti cum e ....greu sa recunosti ca nu stii...sau ca ai gresit...



#8 floris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1376 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 05 August 2005 - 11:46 PM

a... Luiza bine ai venit in clubul celor ce sufera de insomnie.

pe mine ma copleseste furia cand vad oameni fara valoare ajunsi cu puterea in mana.
si atunci sa te tii, calca in picioare tot, doar ptr. faptul ca nu pricep nimic din ceea ce faci.



#9 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 05 August 2005 - 11:46 PM

observ ca 50% din absolventii de liceu se duc la fac cu profil economic... toti viseaza sa fie oameni mari... cu bani...... din pacate termini faculatea si sunt mai multe posibilitati... sa fi trecut prin ea si sa nu stii nimic nici teoretic si practic, sa stii teoretic si foarte putini care stiu si practic (aia care au mai muncit in vacante)... buba e ca toti vor multi bani... am auzit pe cineva care zicea ca a venit la un interviu o tipa si cerea 400 de euro .. proaspat absolvent... a intrebat-o ce stie sa faca... a zis pai nimic ca de abia am terminat dar am avut bursa...
ma gandesc eu ... omu' ala ce poate sa faca pt afacerea mea cu bursa lui... imi da citate din carti...
foarte deranjant pt mine... care dupa 3 ani de munca in domeniu nu iau 400 de euro :cry:



#10 LuizaM

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 762 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Contabilitate-fiscalitate

Postat 05 August 2005 - 11:53 PM

Legat de cerere si oferta. Stii cum e poate obtine banii la inceput, dar ulterior cand nu e capabil, orice patron, director se sesizeaza.

Acum si cu banii nu este suficient sa stii ci trebuie sa stii si cum sa te vinzi asta am invatat si eu. Am lucrat si zile si nopti si weekenduri si ce daca asta nu insemna nimic daca nu stiam cum sa pun problema (la inceput nu stiam). Ce nu te invata viata...

P.S. Pt. Floris ma chinui cu bilantul dar voi imi distrageti atentia :lol:



#11 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 05 August 2005 - 11:57 PM

oricum eu sper sa se mai cearna piata de contabili... poate isi vor da seama si angajatorii si nu ar mai angaja aiurea...



#12 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 August 2005 - 11:58 PM

Septimiu a spus:

ma uit cateodata la intrebarile si raspunsurile de pe forum si imi vine sa ma sinucid...  :cry:
mai stiu eu pe cineva, nu spun cine... Dar, sa incercam sa fim mai toleranti... sau sa nu mai raspundem la intrebari prostutze rau! E si asta un fel de raspuns...
Pacat ca multi dintre incepatori prefera sa puna intrebari deplasate in loc sa gandeasca un minut in plus si sa-si dea seama singurei care e solutia, macar partial... Mi-e mi-ar fi rusine sa procedez asa, insa ei se supara daca le arati asta... celor care chiar sunt pe aratura.
Dragilor, eu-una, nu mai am timp de prostioare, asa ca nu mai raspund oricui pt. orice problemutza... la inceput am facut-o fiindca am avut timp si disponibilitate pt. asta; acum trebuie sa muncesc pe bani ! Viata mi-o cere si nu am alta solutie ! Mai ajut cat pot, dar semnificativ mai putin decat anul trecut ! Asta-i viata; ma bucur ca am facut destul de mult pt. forum, cat am avut timp.



#13 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 06 August 2005 - 12:01 AM

ideea e ca nici eu nu as raspunde la toate tampeniile dar ma mananca degetele si imi face tastatura cu ochiu; :D
sper sa ma schimb cat mai cuand ca nici eu nu prea ma mai suport



#14 LuizaM

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 762 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Contabilitate-fiscalitate

Postat 06 August 2005 - 12:03 AM

si eu fac la fel ca Vlad dar probabil cu timpul o sa ajungem ca tine Otilia.



#15 LuizaM

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 762 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Contabilitate-fiscalitate

Postat 06 August 2005 - 12:05 AM

Si ca veni vorba nu ziceti ce fac intr-o zi: nu stiu ce cautam pe forum si am dat de ceva ...un model de ctr care il cauta cineva cu ceva timp in urma...si nu zici caut subiectul si pun link ca deh poate ii mai trebui omului....sunt contactata pe mess "am facut rost de el intre timp doar nu stau si caut in subiectele din lunile anterioare" :shock:

De asta ce ziceti?



#16 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 06 August 2005 - 12:09 AM

copiii astia (printre care ma numar si yo) ar trebui jumuliti un pic sa-si dea seama ca nimic nu e gratis, precum spune o mare personalitate de pe forum :roll: , ... ei cred ca totul e de-a gata si iti da lumea mura in gura.. e mai usor sa intrebi decat sa cauti...



#17 LuizaM

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 762 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Contabilitate-fiscalitate

Postat 06 August 2005 - 12:11 AM

"Septimiu" a spus:

precum spune o mare personalitate de pe forum  :roll: ,


:lol:



#18 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 06 August 2005 - 12:15 AM

:oops:



#19 floris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1376 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 06 August 2005 - 12:17 AM

hai lasa-ne, te-ai rusinat.
mai ce sensibil esti.



#20 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 06 August 2005 - 12:18 AM

:twisted:
ma apuca si pe minde din cand in cand






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL