Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
bilant "rectificativ" - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


bilant "rectificativ"

8 replies to this topic

#1 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 August 2005 - 02:00 PM

Dragilor, am fost azi la Adm. Sector 2 si am aflat ca se poate redepune bilantul corectat, dar NUMAI cu o amenda fixa (fara cele 48 de ore) de 2 mil. lei vechi. Amenda pt. nedepunere (deloc) e de 15 mil. lei vechi.
Asa ca, depuneti oricum, numai depuneti!!!! Va costa mai ieftin "rectificarea" bilantului; se cheama amenda pt. date eronate.



#2 floris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1376 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 06 August 2005 - 05:57 PM

ooo, ce veste.
multumim.




#3 cornell

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 217 Postari:
  • Gender:Male

Postat 06 August 2005 - 08:33 PM

care o fi temeiul legal?



#4 alinbe

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:constructii

Postat 11 August 2005 - 05:04 PM

ALUPEI OTILIA a spus:

Dragilor, am fost azi la Adm. Sector 2 si am aflat ca se poate redepune bilantul corectat, dar NUMAI cu o amenda fixa (fara cele 48 de ore) de 2 mil. lei vechi. Amenda pt. nedepunere (deloc) e de 15 mil. lei vechi.  
Asa ca, depuneti oricum, numai depuneti!!!! Va costa mai ieftin "rectificarea" bilantului; se cheama amenda pt. date eronate.

Buna ...am si eu o problema cu bilantul intocmit gresit..de fapt o omisiune(venituri din dobizi...suma 1000 lei vechi)...ai intrebat la finante , cumva, daca il lasi asa gresit si faci ''rectificarea '' la urmatoarea depunere de bilant , ce se intimpla?.....mai iei amenda respectiva?...mai ales ca, in cazul meu, nu e o suma asa mare?...



#5 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 August 2005 - 07:02 PM

In locul tau eu as lasa-o asa; cred ca nici nu se observa... la urmatorul bilant = cel din dec., tot se va prinde in venituri si daca iti gaseste cineva aceasta dif. la un control (ceea ce ma indoiesc) tot amenda aia o iei, asa ca ... :)



#6 rose67

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 68 Postari:
  • Location:ploiesti

Postat 16 August 2005 - 04:40 PM

CE SE INTAMPLA DACA IN ANUL 2003 SA DEPUS GRESIT BILANTUL ADICA SA DEPUS CA MICRO SI ERA DE FAPT PLATITOR DE IMPOZIT PE PROFIT?



#7 dorumocanu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 344 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 16 August 2005 - 07:41 PM

si in 2004 cum ai depus???
"dreptul fiecaruia de a cunoaste"



#8 rose67

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 68 Postari:
  • Location:ploiesti

Postat 17 August 2005 - 10:22 AM

pe 2004 am inregistrat corect ca platitor de impozit pe profit



#9 bcar

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 37 Postari:

Postat 17 August 2005 - 08:50 PM

Am si eu cam aceiasi problema, am gresit ceva in bilant, mai exact am folosit ct.409 in fact.de telef. pe lunile mai si iunie pt. ca la bca mi-a luat rotunjit cand am platit (cash), in iun. in loc sa scad 409 pt. ca se facuse regularizarea pe fact. am adunat iar ce mi s-a luat in plus, nu este vorba decat de 200 lei vechi, tb sa de pun bilant rectificativ? Am vorbit cu cineva si a zis ca sa-l reglez in iulie. Se poate?
Multumesc mult.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL