Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
declaratia 010 si contul IBAN - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


declaratia 010 si contul IBAN

11 replies to this topic

#1

  • Guests

Postat 27 September 2004 - 08:42 PM

stie cineva daca trebuieste depusa iar declaratia 010 pentru noul cont Iban? si daca are vreun termen eventual?



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 September 2004 - 09:06 AM

Buna,

Am sunat la Ministerul Finantelor Publice si mi-au spus ca asa au auzit si ei c-ar cere administratiile financiare, dar nu pot oferi baza legala pt. ca ea nu exista. Decl. 010 se intocmeste pt. vectorul fiscal = impozite si taxe de plata, nu pt. nr. contului bancar pe care, oricum il au macar din decl. 100, nu ?
Ma duc pana la Adm. de care apartin si cand ma intorc va zic ce si cum e in sect. 2 Bucuresti.
Ah, si inca ceva... la Brasov nu se cere. Prietena mea de acolo asa stie, dar va verifica si ea, inca odata si-o sa ma sune.

O zi buna tuturor.




#3 inhgeras

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 335 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 28 September 2004 - 09:24 AM

Oti!

la sectorul 2 am fost eu ieri acolo si au zis ca pentru IBAN nu trebuie sa declar nimic...eu aveam pregatita declaratia 010 dar mi-au dat inapoi si au zis ca nu este nevoie!



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 September 2004 - 09:52 AM

Danuta, mercic mult pt. info; m-ai scutit de inca un drum pe ziua de azi.
O zi buna !



#5 inhgeras

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 335 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 28 September 2004 - 10:15 AM

pupic la tine si o zi buna!

ps. ca fapt divers cei de la sectorul 2 au avut 20.000 de variante dar asta se pare ca este cea finala!



#6 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 September 2004 - 03:31 PM

Dragilor, sa va mai zic una...

Am fost azi la I.T.M. (Bucuresti) si, stand la o coada de vise rele, am aflat de la o domnisoara, ce era la aceeasi coada de vise rele, ca la sectorul 1 si 4 cereau aceasta decl. 010 (fusese fata personal si depusese decl. 010 doar pt. codul IBAN) si ca, intr-adevar, la sect. 2 nu trebuia depusa.
Ei, ce ziceti de asta ?
Sa aveti o zi buna, in continuarea programului... va doreste,
Otilia cea rupta de stat la coada ... la I.T.M.



#7 inhgeras

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 335 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 28 September 2004 - 07:53 PM

cred ca domnisoara nu s-a exprimat chiar cum trebuie pentru ca eu am fost la sector 1 si cei de acolo nici nu vor sa auda de declaratir 010 ci vor o declaratie pe proprie raspundere cu IBAN-ul.

la 4 nu stiu nimic. iar la 5 am nevoie sa stiu si sunt in ceata totala.

o zi buna



#8

  • Guests

Postat 29 September 2004 - 11:56 AM

are idee cineva? am o microintreprindere care este din 2002 iunie. are un angajat din decembrie 2002.

pe declaratia 010 la impozitul pe salarii si la restul obligatiilor trec data de luare in evidenta data din 2002 sau alta data?

dar pentru casuta de impozit demicrointreprindere.

multumesc anticipat.



#9 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 September 2004 - 12:34 PM

Stie cineva !
Buna,
Pe decl. 010, la impozit pe veniturile microintrep. + impoz. pe salarii treci 01.01.2003 pt. ca de atunci exista 'vectorul fiscal', iar pt. celelalte contributii aferente salariilor treci 01.01.2004 pt. ca de atunci se vireaza la Adm. Financiare si se cuprind in noul format al vectorului fiscal.
O zi buna.



#10

  • Guests

Postat 29 September 2004 - 12:53 PM

multumesc mult!!



#11 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 September 2004 - 12:59 PM

Cu placere ! Si alta data !



#12 inhgeras

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 335 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 29 September 2004 - 03:00 PM

copii mai am si eu o intrebare: pentru puncte de lucru, aveti idee cum se declara pe 010? eu am declaratia 010 pentru sediul central cu toate datele cu IBAN-urile, cu taxele de salarii etc...daca am 3 puncte de lucru...le declar pe cate o 010 separata? sau am alta solutie?

mercic






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL