Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
CATE MONETARE? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


CATE MONETARE?

1 reply to this topic

#1 MihaelaN

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 84 Postari:
  • Location:Targoviste

Postat 11 August 2005 - 09:15 AM

Am tot citit ce s-a scris pe forum despre monetare, dar nu stiu ce varianta sa aplic.
Am magazin cu amanuntul, un singur gestionar, o singura casa de marcat cu vreo trei departamente (marfuri, dar si servicii). E gresit daca se face monetar pentru fiecare dep. in parte? La urma urmelor, insumate ele dau totalul din Z. Daca trebuie sa fac un singur monetar, ce scriu la documente in raportul de gestiune al marfurilor la iesiri: Z sau monetar (chiar daca suma cu care descarc e mai mica decat ce scrie in monetarul unic intocmit)?
Va multumesc.



#2 cornell

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 217 Postari:
  • Gender:Male

Postat 11 August 2005 - 09:34 AM

Z=vanzari
monetar=predare la casierie; adica decate ori preiei bani din casa de marcat faci un monetar cu care alimentezi casieria. poti face astfel mai multe monetare intr-o zi







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL