Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
AVANS SPRE DECONTARE - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


AVANS SPRE DECONTARE

1 reply to this topic

#1

  • Guests

Postat 29 September 2004 - 10:35 AM

BUNA ZIUA,
AM UN COAFOR CARE NU ESTE PLATITOR DE TVA , IAR PATRONUL FIRMEI ESTE ADMINISTRATOR
LUNAR (MAI PRECIZ ZILNIC) BANII INCASATI SUNT FOLOSITI PENTRU DIVERSE CHELTUIELI CARE NU POT SA LE DECONTEZ ( CHELTUIELI FAMILIARE).
CUM POT SA SCAP DE 542 SAU CE ALT CONT AS PUTEA SA FOLOSESC PENTRU A NU AVEA PROBLEME LA UN EVENTUAL CONTROL ?
TREBUIE SA FAC PENTRU FIECARE DISPOZITIE DE PLATA UN DECONT SI CAT ESTE VALABIL ?
VA MULTUMESC FRUMOS



#2 Ionel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 32 Postari:

Postat 29 September 2004 - 11:30 AM

daca este micro, poti sa bagi pe evidenta financiar-contabila cam orice (tinand cont totusi d elimita bunului-simt) mai ales ca nu se pune problema (de la anul, daca societatea isi schimba regimul fiscal, respectiv din micro devine macro, pierderea contabila inregistrata pe micro se poate recupera pe macro in anumite conditii, cf ordonantei de modificare a codului fiscal); faci decont de cheltuieli, poti sa dai avans cu DP.

IB CONSULTANTA SI CONTABILITATE SRL
Ionel Balutoiu - Managing Partner
E-mail: ionel.balutoiu@ibcontab.ro






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL