Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
clauza de mobilitate - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


clauza de mobilitate

5 replies to this topic

#1 ra

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Location:ploiesti
  • Interests:contabilitate

Postat 15 August 2005 - 12:03 PM

am o nelamurire in legatura cu clauza de mobilitate.
ce trebuie facut in cazul in care intr-o firma muncitorii lucreaza in diverse locuri de munca?
aceasta clauza trebuie introdusa in contract?
ce trebuie scris, cum trebuie procedat?

va multumesc.




#2 Chokatoff

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:

Postat 15 August 2005 - 12:15 PM

Art. 25. - Prin clauza de mobilitate pãrtile în contractul individual de muncã stabilesc cã, în considerarea specificului muncii, executarea obligatiilor de serviciu de cãtre salariat nu se realizeazã într-un loc stabil de muncã. ÃŽn acest caz salariatul beneficiazã de prestatii suplimentare în bani sau în naturã.

... muncitorii vor lucra in mai multe locuri (sectii, ateliere, etc.), dar fara a parasi incinta firmei, a sediului social sau a punctului de lucru?
Este vorba de o schimbare de locatie?




#3 Chokatoff

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:

Postat 15 August 2005 - 12:17 PM

Art. 25. - Prin clauza de mobilitate partile in contractul individual de munca stabilesc ca, in considerarea specificului muncii, executarea obligatiilor de serviciu de catre salariat nu se realizeaza intr-un loc stabil de munca. In acest caz salariatul beneficiaza de prestatii suplimentare in bani sau în natura.



#4 ra

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Location:ploiesti
  • Interests:contabilitate

Postat 15 August 2005 - 12:21 PM

am citit codul muncii implicit art. 25. insa nu stiu cum se procedeaza in c.i.m

practic ce trebuie sa fac?

poate cineva sa-mi arate un model de clauza de mobilitate inserata in contractul individual de munca?

va multumesc!



#5 ra

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Location:ploiesti
  • Interests:contabilitate

Postat 15 August 2005 - 12:24 PM

firma este in domeniul constructiilor, unde muncitorii lucreaza in diverse locuri de munca. o data terminata o lucrare, se muta la o alta.



#6 xint

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Arad
  • Interests:resurse umane

Postat 15 August 2005 - 12:32 PM

"D.2. În lipsa unui loc de muncã fix salariatul va desfãºura activitatea astfel:
ACTIVITATEA SE DESFASOARA LA DOMICILIUL/SEDIUL BENEFICIARULUI"

Nu stiu sigur, nu am avut cazuri de mobilitate, insa eu asa as face...






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL