Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
compensare datorii - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


compensare datorii

5 replies to this topic

#1 rose67

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 68 Postari:
  • Location:ploiesti

Postat 15 August 2005 - 07:06 PM

Patronul firmei la care lucrez are de incasat in calitate de persoana fizica suma de 10000 ron.
Totodata firma al carei patron este are de achitat aceleasi firme tot suma de 10000 ron
Patronul imi spune sa fac compensare .De mentionat ca patronul are de incasat de la firma sa bani deoarece de foarte multe ori a creditat firma.
Ce operatiuni contabile se fac in acest caz?

cineva mi-a spus sa fac 401-455 ? nu cred ca este corect.. este posibil



#2 ctanela

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 Postari:
  • Location:constanta

Postat 15 August 2005 - 10:34 PM

In ce calitate are de incasat bani de la firma respectiva?




#3 dorumocanu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 344 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 17 August 2005 - 03:59 PM

Mai nou Finantele nu accepta compensari decat cu formularele speciale (inseriate) , iar in cazul de mai sus trebuie un referat din partea administratorului in care prezinta concret de unde provin sumele si ce compenseaza, mai ales daca sumele sunt mari....
"dreptul fiecaruia de a cunoaste"



#4 rose67

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 68 Postari:
  • Location:ploiesti

Postat 17 August 2005 - 04:53 PM

multumesc pentru raspuns, dar am renuntat la a mai face compensare, i-am cerut sa sting operatiunea pe care o am eu cu chitante(adica sa achit unui furnizor normal), iar el sa-si rezolve problemele personale cum vrea el, sa-si scoata banii el direct fara sa implice firma, chiar daca este patronul ei, oricum vreau sa-ti spun ca mi-a luat 10% din salariu pentru incompetenta, asta este deocamdata nu am alta varianta..

"Romania si oamenii ei" NU TOTI



#5 ctanela

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 Postari:
  • Location:constanta

Postat 17 August 2005 - 05:25 PM

Pe bune?



#6 rose67

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 68 Postari:
  • Location:ploiesti

Postat 17 August 2005 - 08:26 PM

de ce nu-ti vine sa crezi.. de foarte multe ori m-am impotrivit pentru ca trebuie sa ma apar incerc sa ma impun cum pot chiar daca ma lovesc de un zid, el imi pune mereu placa" este firma mea raspund..dar cand vine un control nu stie cum sa plece si sa ma lase singura.. si atunci nu mai este firma lui.. este a mea"
se pare ca nu lucrezi la o firma privata si nu esti pus in fata unor situatii dificile... este bine pentru tine






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL