Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Verificare calcul salariu - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


Verificare calcul salariu

26 replies to this topic

#21 nu_stiu_totul

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 27 October 2005 - 09:38 AM

Teoria e Ok...
Dar mie nu-mi da practica la fix ca in programul de CAS.

Daca ai salariat cu 1/2 norma .. -> 0,5 ... ?
Daca ai si unul cu 2 ore pe zi -> 0,25...
samd

:roll:

O fi media mea aritmetica ... dusa?



#22 maneamircea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 336 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu

Postat 27 October 2005 - 02:14 PM

Începând cu 1.07.2005, numãrul mediu de asiguraþi reprezintã media aritmetica simpla rezultatã din suma efectivelor zilnice de asiguraþi din luna respectiva, indiferent de tipul contractului individual de munca cu care sunt încadraþi, exclusiv zilele de repaus sãptãmânal ºi de sarbatori legale, raportatat la numãrul total de zile lucrãtoare din luna .
Deci având în vedere modificãrile aduse de Ordonanþa nr.65/2005 de modificare a prevederilor Codului Muncii, stagiul de cotizare pentru persoanele care îºi desfãºoarã activitatea în baza contractelor de muncã cu timp parþial se considerã realizat .
Nu se mai ia în considerarea norma.

Manea Mircea



#23 InPadure

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 26 Postari:

Postat 27 October 2005 - 04:35 PM

http://www.conta.ro/...opic.php?t=8365
Poate ii ajuta si pe altii cu aceeasi problema.



#24 RODICA_Puscau

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 16 November 2005 - 04:00 PM

Merci ... e util unde ai putini angajati!



#25 nu_stiu_totul

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 02 December 2005 - 10:49 AM

Am avut urmatoarea situatie paradoxala...
Un angajat a lucrat o zin intr-o luna a avut baza calcul soma 43 lei => somaj 0.43= 1leu...
bun...
In programul de verificare luat de la somaj imi zice ca trebuie sa am 0 lei contributie...
bun...
corectez ...
ma duc cu raportarea ..
nu-i bine trebuie un leu...
pai nu mi se verifica...

solutia data ...sterge-l cu totul ca e stim ca programele noastre se bat cap in cap
Concluzia mea!
Unii trebuie batuti cap in cap.[/i]



#26 RODICA_Puscau

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 20 December 2005 - 02:24 PM

Wiz Soft Fagaras are abonament 150 lei/an pentru actualizarea programului. E mult ca nu-mi dau seama?



#27 nu_stiu_totul

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 01 February 2006 - 10:42 AM

A avut cineva curaj sa faca un CalculSalariuSimplu2006.xls ?
:shock:






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL