Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
RETINERI DIN SALRIU - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


RETINERI DIN SALRIU

1 reply to this topic

#1 Nic03

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 Postari:

Postat 24 August 2005 - 03:54 PM

cONFORM ARTICOLULUI 164/legea 53/2003"nici o retinere din salariu nu poate fi operata , in afara cazurilor si conditiilor prevazute de lege".
Va rog sa-mi spuna cineva care sunt aceste: cazuri si conditii prevazute de lege"!
Cu alte cuvinte, ce se poate retine din salariu pt. care nu este nevoie de hotarare judecatoreasca?



#2 AVRAM

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 Postari:

Postat 24 August 2005 - 04:05 PM

Exp.in perioada 01.01.2005-30.06.2005 ;din greseala la directorul firmei care avea 2500 Ron salariu la deducerea personala i-am calculat cu 250 in loc de 70. Cind am constatat ca am gresit i-am refacut calculul si i-am retinut diferenta de impozitul pe salarii care trebuia sa-l platesc.







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL