Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
O FACTURA DE 65MIL LEI - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


O FACTURA DE 65MIL LEI

22 replies to this topic

#21 ciureea

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 30 August 2005 - 12:30 PM

facturile mai mari de 50 milioane lei datorate persoanelor juridice nu pot fi fractionte si ca urmare nici achitate in numerar. Plata fractionata prin banca este normala si legala.
by



#22 Liviu Canja

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 64 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 18 October 2006 - 11:04 AM

Se poate fragmenta incasarea unei facturi emise care o persoana fizica? Din ordonanta nu imi dau seama daca articolul se refera doar la PJ sau si la PF. Exista vre-un raspuns de pe la o DGFP ?

Multumesc




#23 zoltan

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 115 Postari:
  • Location:Mures
  • Interests:ascunse :)

Postat 18 October 2006 - 01:32 PM

Vezi postareaLiviu Canja, la Oct 18 2006, 09:04 AM, a spus:

Se poate fragmenta incasarea unei facturi emise care o persoana fizica? Din ordonanta nu imi dau seama daca articolul se refera doar la PJ sau si la PF. Exista vre-un raspuns de pe la o DGFP ?
art11 din Hot 2185 / 2004
Persoanele fizice, persoanele fizice autorizate sau persoanele care exercita profesii libere, producatorii agricoli, persoane fizice, nu intra sub incidenta prevederilor ordonantei.
daca esti dintre cei care au organizat/gandit examenul de Consultant fiscal....fereste-te de mine !!!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL