Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Actiuni de pe vremea lu' pazvante - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Actiuni de pe vremea lu' pazvante

5 replies to this topic

#1 Guest_Catalin_*

  • Guests

Postat 01 September 2005 - 10:59 AM

Ok mai tineti minte actiunile alea care s-au dat dupa revolutie?Alea de le cumparau tiganii la colt de strada http://www.conta.ro/...tyle_emoticons/default/wink.gif ! E de curand a aflat sotul meu ca are si el la "Compania de petrol" din strada General Buditeanu nr.11bis,sector 1.

Acu problema e ca io nu stiu unde sa intreb daca mai valoreaza ceva sau poate ne dau si noua niste bani acolo.Ma gandesc ca daca sun acolo secretara nu o sa stie nimic de asta :? ..Daca aveti vreo sugestie plizzzzzz. :oops:
Multumesc mult! :D



#2 lenuta.pop

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 143 Postari:

Postat 01 September 2005 - 11:32 AM

Cele puse la Banat Crisana valoareaza acum in jur de 12.000.000 lei
vechi.
Despre valoare numai la firma poti sa intrebi.




#3 Guest_Catalin_*

  • Guests

Postat 01 September 2005 - 11:37 AM

Multumesc mult asta caut pe net si am dat de ei deci sunt S.C. Petromservice S.A. M-as bucura tare mult sa valoreze ceva ca tare am nevoie de bani :lol:



#4 elena_j

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 84 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Dintre cele mai diverse :D

Postat 01 September 2005 - 11:46 AM

Buna!
Iei ziarul Bursa si cauti la cotatii actiunile pe care le ai. Trebuie sa fie cotate ori la BVB ori la Rasdaq.
Vezi cat valoreaza o actiune azi si inmultesti cu numarul de actiuni pe care le ai pe certificat. sa iei in considerare ca suma pe acre o vei primi (asta daca compania la care ai actiuni mai e cotata) e mai mica, pentru ca va trebui sa scazi comisionul la o agentie de valori mobiliare.
Deci tranzactia, daca te hotarasti sa vinzi o sa o faca o agentie, nu compania la care ai actiuni. Eu zic sa nu te deranjezi sa suni la companie ca nu iti vor da cine stie ce informatii.
daca ai nevoie de o agentie de valori mobiliare spune-mi si iti trimit un mail cu adresa si numarul de telefon al agentiei.
Alea iacta est!



#5 elena_j

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 84 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Dintre cele mai diverse :D

Postat 01 September 2005 - 12:07 PM

Catalin spune-mi te rog daca ai primit e-mailul meu. nu sunt sigura ca am scris adresa bine.
E o liniuta jos, adica _, intre catalin si nicoleta?
Alea iacta est!



#6 Guest_Catalin_*

  • Guests

Postat 01 September 2005 - 12:09 PM

L-am primit multtumesc mult de tot! pupici! :D






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL