Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Cum sa tin contabilitatea legal? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Cum sa tin contabilitatea legal?

1 reply to this topic

#1 Liliana Lascu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:

Postat 02 September 2005 - 06:42 PM

De la data de 15 august eu sunt in concediu prenatal, in conditiile cand am un contract de munca de 8 ore si la o alta societate contract de 2 ore. Am intrebat la ITM si mi s-a spus ca pentru contractul de 2 ore trebuie sa aduc incetare la cerere. Oare este vreo posibilitate legala sa tin tot eu evidenta si sa fiu si in concediu prenatal apoi concediu de crestere copil? Cele doua societati au o activitate foarte restransa si ma voi descurca in continuare. Se poate cu un contract civil? Va rog un raspuns urgent si cu argumente legale caci trebuie sa dau un raspuns urgent! Firmele au cifra de afaceri mai mica de 50.000 euro.



#2 geambazumariana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 448 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Calarasi

Postat 02 September 2005 - 06:46 PM

amindoua firme avind CA sub 50000 euro poti lucra evidenta contabila in continuare asumindu-si responsabilitatea administratorii firmelor, asta numai daca vor ei.







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL