Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
cash flow si BVC - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


- - - - -

cash flow si BVC

26 replies to this topic

#21 stoica andra

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 20 February 2009 - 12:02 PM

Buna, am citit cele postate inainte, am vazut si modelul de CF care cred ca este pe metoda indirecta, am si eu ceva modele, dar nelamurirea mea este alta, fiind inca novice, am inteles ca in ceea ce priveste fluxurile din activitatea de exploatare nu se iau datele din trezorerie, adica nu pe cash ci pe modificari, iar in ceea ce priveste activ de invest si financiara se iau datele pe cash. Nu sunt insa convinsa de acest lucru, iar rugamintea mea este sa ma indrume cineva de unde sa-mi extrag datele astfel sa intocmesc CF-ul in metoda indirecta corect. Va multumesc



#22 dandrei31

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 19 March 2009 - 04:39 PM

Vezi postarea123, la Apr 3 2006, 02:10 PM, a spus:

floris a spus:

cash flow are formule de calcul, se completeza doar in casutele albe, ptr. a vedea suma din casutele galbene apesi pe "save", iar ptr. buget am raspuns mai sus.

Va rog sa-mi trimiteti si mie un model de cash flowe.
Adresa mea de e-mail:
agnes_kiss1@yahoo.com
Multumesc anticipat.

Salutare,

Trebuie sa caut si eu pentru prietena mea o aplicatie de cashflow. Aveti ceva sugestii?




#23 marra_2000

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 Postari:

Postat 19 March 2009 - 04:44 PM

vezi pe pagina 1 a topicului...sunt 2 modele



#24 casiiiiii

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 07 April 2010 - 07:36 PM

Vezi postareafloris, la Sep 6 2005, 07:42 PM, a spus:

modele


Am si eu nevoie de ajutor.Am de completat un model de cash flow primit de la o banca si nu ma prea descurc, nu stiu exact daca la rambursari de rate se scade Rj creditor al contului 162 sau cel deditor. :laugh:

Va rog sa ma ajutati.... :frusty:



#25 bujuu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 22 July 2010 - 08:58 AM

salut ...imi spuneti si mie care e diferenta intre cash flow actualizat si cel neactualizat?



#26 mihaelavali

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Gender:Male
  • Interests:jocuri zuma

Postat 08 February 2012 - 06:04 PM

Multumesc pentru aplicatii, al 2-a mi se pare mult mai complexa in calcule.

Aceasta postare a fost editata de mihaelavali: 08 February 2012 - 06:07 PM

la plictiseala joc jocuri pe internet



#27 Simona Elena_185504

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 27 March 2012 - 09:19 AM

Vezi postareafloris, la 11 January 2006 - 09:18 PM, a spus:

bvc

MULTUMESC, PT FISIERE!!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL