Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
cash flow si BVC - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

cash flow si BVC

26 replies to this topic

#1 floris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1376 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 06 September 2005 - 06:42 PM

modele

Fisiere atasate





#2 floris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1376 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 22 December 2005 - 11:08 PM

cash flow are formule de calcul, se completeza doar in casutele albe, ptr. a vedea suma din casutele galbene apesi pe "save", iar ptr. buget am raspuns mai sus.




#3 floris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1376 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 11 January 2006 - 09:18 PM

bvc

Fisiere atasate





#4 123

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Location:Brasov
  • Interests:economic

Postat 03 April 2006 - 02:10 PM

floris a spus:

cash flow are formule de calcul, se completeza doar in casutele albe, ptr. a vedea suma din casutele galbene apesi pe "save", iar ptr. buget am raspuns mai sus.

Va rog sa-mi trimiteti si mie un model de cash flowe.
Adresa mea de e-mail:
agnes_kiss1@yahoo.com
Multumesc anticipat.



#5 floris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1376 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 03 April 2006 - 02:28 PM

descarca singura. sunt fisiere postate putin mai sus.



#6 Horvay

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:SATU MARE
  • Interests:seriosly work-oholic. stay away from me

Postat 13 June 2006 - 09:52 AM

daca s/ar putea si nu este o cerere prea mare as dori si eu modelul pentru calcul Cash Flow-ului. Adresa de e-mail horvaya@yahoo.com. MULTUMESC



#7 luminita55

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Location:craiova

Postat 27 June 2006 - 07:57 PM

"floris" a spus:

modele
vreau si eu modele pentru bvc si cah low urgent multumesc , adresa mea de mail este luminita55@yahoo.com



#8 floris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1376 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 29 June 2006 - 07:33 PM

nu se pot descarca de aici?

ok....incerc sa le trimit pe mail



#9 snach2005

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 30 May 2007 - 12:11 PM

Vezi postareafloris, la Sep 6 2005, 07:42 PM, a spus:

modele
aceeasi problema: nu poate fi descarcat si folosit .
te rog sa-mi trimiti si mie modelul pe mail: snach2005@yahoo.com
multumesc frumos



#10 floris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1376 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 31 May 2007 - 07:36 PM

am verificat si poate fi descarcat si folosit, trebuie doar sa te autentifici.

Aceasta postare a fost editata de floris: 31 May 2007 - 07:37 PM




#11 rob

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 04 September 2007 - 05:39 PM

am verificat si eu.
descarcare - ok
multumesc mult[/b][/i]
:notworthy:



#12 carabela.anca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 311 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:cunoastere, perfectionare...

Postat 26 September 2008 - 09:23 AM

Tabelul de cash flow se completeaza pe baza informatiilor furnizate de contul 5121, 5124 si 5311?
Multumesc



#13 eugen ursache

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 517 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:agricultura, lemne fiare si motoare

Postat 26 September 2008 - 12:55 PM

Tabelul de cash flow se completeaza pe baza datelor din bvc, corectate cu modul in care se vor face decontarile cu tertii, din bugetul de investitii si datele viitoare privind intrarile si iesirile de capital din alte surse decat cele interne (actionari, banci etc), avand in vedere ca este o proiectie a intrarilor si iesirilor viitoare de numerar.
Motan m-as fi dorit sa fiu / cu gheare si mustete lungi, / cu coada-n sus, cu blana-n dungi, / c-un ochi verzui si-un ochi capriu. // Pisicile de prin vecini / sa le gonesc pe la pricini, / sa-mi fete fiecare-un fiu / c-un ochi verzui si-un ochi capriu (Nichita Stanescu)



#14 CORINA39

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 79 Postari:

Postat 28 September 2008 - 09:13 PM

am si eu o intrebare pt cei care cunosc,:am de rezolvat bvc pt anii 2009/2010.2011 pt o firma cu care colaborez cu contract de munca 2ore,care ar fi "pretul"?administratorul zice ca este "obligatia contabilului"in orice caz,pt maine sint pregatita sa-i predau lucarea, pt un credit de 1,5euro,am avut de gandit,am lucrat!!!!nu vreau sa fiu obligata sa lucrez gratis! mentionez faptul ca firma a mai avut credite mari pina a prelua eu conta,platea,,,nu cunosc unde si cit,nu este evidentiat in actele conatbile,,,rog pareri,nu vreau sa ma arunc,,,va multumesc!



#15 eugen ursache

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 517 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:agricultura, lemne fiare si motoare

Postat 29 September 2008 - 12:12 PM

La firmele mari, intr-adevar, e obligatia directorului economic sa faca dosarele de creditare (de obicei are o persoana specializata in financiar, sau o paseaza controllerului, ca tot face bugetele si analizele). De aici, prin extrapolare - incorecta dupa mine, dar pe undeva de inteles - micii patroni isi inchipuie ca pot pune in carca unui contabil angajat part time toate lucrarile de birou ale firmei, conta, raportari, analize, personal etc. Asta si din vina contabililor respectivi, care accepta asta fara sa protesteze. Parerea mea in cazul de fata e ori sa cereti sa va plateasca, ori sa-i atrageti atentia ca de data asta lucrarea a fost facuta cu titlu de "bonus" dar ca pe viitor o veti taxa corespunzator, si faceti o anexa la CIM in care specificati lucrarile de baza la care se refera contractul si tarifele lucrarilor suplimentare posibile.
Ca tarif - faceti un calcul - cat aveti acum pt ora prestata (aproximativ) la modul real, nu impartire salariu/2ore zi, cate ore aveti nevoie pt lucrarea resp, si asta ar fi tariful corect. Eventual majorati-l putin, ca sunt lucrari specializate exceptionale, sa aveti de unde scadea la negociere.

Aceasta postare a fost editata de eugen ursache: 29 September 2008 - 12:18 PM

Motan m-as fi dorit sa fiu / cu gheare si mustete lungi, / cu coada-n sus, cu blana-n dungi, / c-un ochi verzui si-un ochi capriu. // Pisicile de prin vecini / sa le gonesc pe la pricini, / sa-mi fete fiecare-un fiu / c-un ochi verzui si-un ochi capriu (Nichita Stanescu)



#16 florimanea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 126 Postari:
  • Location:ploiesti
  • Interests:contabilitate

Postat 22 October 2008 - 02:38 PM

Vezi postareafloris, la Dec 22 2005, 10:08 PM, a spus:

cash flow are formule de calcul, se completeza doar in casutele albe, ptr. a vedea suma din casutele galbene apesi pe "save", iar ptr. buget am raspuns mai sus.

Te rog mult, imi spui cum fac la bvc? Am cautat "mai sus" cum zici tu, dar nu e nimic... Eu inteleg ca acest bvc pt anul in curs il fac cu datele concrete pe care le am,iar pentru urmatorii 2 ani, cu cifre previzionate...e corect? Mi se cere la banca un buget pentru anul curent si pentru urmatorii 2 ani. Te rog mult, e urgent
"Invatatura iti da lumina dar nu te inalti decat prin caracter"



#17 eugen ursache

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 517 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:agricultura, lemne fiare si motoare

Postat 22 October 2008 - 03:07 PM

In principiu da, e corect. Atentie la previziuni, mai ales daca e un credit pt un proiect specific, sa reiasa cumva aportul creditului in cresterea de venituri. Deasemeni, trebuie dimensionat bugetul de asa natura ca in cash flow sa apara necesitatea obtinerii creditului si posibilitatea ulterioara de rambursare (cashflow in rosu cu suma imprumutata la data prezumata a tragerii si apoi cashflow pozitiv care sa asigure rambursarea).
Motan m-as fi dorit sa fiu / cu gheare si mustete lungi, / cu coada-n sus, cu blana-n dungi, / c-un ochi verzui si-un ochi capriu. // Pisicile de prin vecini / sa le gonesc pe la pricini, / sa-mi fete fiecare-un fiu / c-un ochi verzui si-un ochi capriu (Nichita Stanescu)



#18 floaredecolt1975

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 14 November 2008 - 12:55 PM

Buna,

Am infiintat de curand o agentie de turism, si as vrea sa stiu daca are cineva un model de cash flow adaptat pentru aceasta activitate.
Multumesc.



#19 eugen ursache

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 517 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:agricultura, lemne fiare si motoare

Postat 14 November 2008 - 03:40 PM

Cum adica model adaptat pentru activitatea x? CF este diferit de la o activitate la alta?
Motan m-as fi dorit sa fiu / cu gheare si mustete lungi, / cu coada-n sus, cu blana-n dungi, / c-un ochi verzui si-un ochi capriu. // Pisicile de prin vecini / sa le gonesc pe la pricini, / sa-mi fete fiecare-un fiu / c-un ochi verzui si-un ochi capriu (Nichita Stanescu)



#20 madygaby

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 03 February 2009 - 09:51 AM

Vezi postareafloris, la Sep 6 2005, 06:42 PM, a spus:

modele
multumesc pentru template






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL