Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
cursuri de pregatire examen-ceccar - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


cursuri de pregatire examen-ceccar

39 replies to this topic

#21 Andra M

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 125 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 12 September 2005 - 09:22 PM

Laura. de unde stii??? Chiar se dau studii de caz???

"laura2005" a spus:

Anull acesta se  da teste grila si studii de caz. :cry:




#22 Andra M

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 125 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 12 September 2005 - 09:29 PM

cei care mergeti la cursuri...poate intrebati si voi daca se dau sau nu se dau studii de caz




#23 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 12 September 2005 - 09:37 PM

cine are cartea cu grile si poate s-o scaneze sa mi-o trimita si kie pe mail. Va rog!
monstef2001co2003@yahoo.com.



#24 laura2005

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 Postari:
  • Location:oradea

Postat 13 September 2005 - 04:05 PM

De la Ceccar Oradea.
LAURA JUNC



#25 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 13 September 2005 - 10:26 PM

nu conteaza. e la fel.



#26 AdiSSb

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 286 Postari:
  • Location:Sibiu

Postat 15 September 2005 - 08:20 AM

In sibiu unul dintre cursuri e in desfasurare. Din pacate partea de Conta si Fiscalitate e compromisa pentru ca au facut-o inainte de aparitia grilelor. Cursul costa cam 100 EUR si se pare ca nu se va mai face o serie daca nu se mai strang inca cel putin 15 oameni intr-o saptamana.... asa ca slabe sanse :(
Ajutam cum / cand putem....



#27 alina06

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 5 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 15 September 2005 - 11:30 AM

Stie sa imi explice si mie cineva unde este mai exact sediu CECCAR din Floreasca? Am fost ieri in zona Spitalului Floreasca, am mers pana in Stadionul Dinamo, insa nu l-am gasit; caci vreau sa imi cumpar si eu cartea aia de grile.
Si aveti idee si ce program au acolo? Adica as mai gasi si eu pe cineva dupa ora 18 cand ies de la serivci? :cry:

Mersi mult



#28 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 15 September 2005 - 10:46 PM

programul este mai scurt. vinerea pana la 12.00, iar in cursul sapt cred ca pana la 16.00



#29 iulianabanu7

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 06 October 2005 - 09:31 AM

revin cu intrebarea pentru cei care merg la cursuri. v-au spus cum vor fi subiectele? numai grile, si grile si probleme de analiza si judecata profesionala? in ce proportie!?



#30 COSMINAHAPY

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 06 October 2005 - 10:49 AM

SE DAU MIXTE: SI GRILE SI STUDII DE CAZ. GRILELE VOR FI IN PROPORTIE MAI MARE. DACA-I INTREBI PE CEI DE LA CECCAR CEVA CONCRET, NU-TI SPUN. CU MAXIM 2 ZILE INAINTE SE VA HOTARI.



#31 COSMINAHAPY

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 06 October 2005 - 10:50 AM

AVETI IDEE UNDE AS PUTEA GASI UN MODEL, UN EXEMPLU DE PROBLEME REZOLVATE DE FISCALITATE, ASA CUM SUNT CELE DIN CARTE (STUDIILE DE CAZ)?



#32 Guest_Catalin_*

  • Guests

Postat 06 October 2005 - 02:41 PM

AdiSSb a spus:

In sibiu unul dintre cursuri e in desfasurare. Din pacate partea de Conta si Fiscalitate e compromisa pentru ca au facut-o inainte de aparitia grilelor. Cursul costa cam 100 EUR si se pare ca nu se va mai face o serie daca nu se mai strang inca cel putin 15 oameni intr-o saptamana.... asa ca slabe sanse :(

Io lucrez foarte aproape de sediul din Floreasca daca te pot ajuta spune-mi si dau o fuga. :smt045
Stiti care e data limita la care te poti inscrie? ca am uitat data :oops:



#33 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 06 October 2005 - 10:28 PM

paaaiiii... da o fuga http://www.conta.ro/...tyle_emoticons/default/wink.gif



#34 tony

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 471 Postari:

Postat 07 October 2005 - 07:39 AM

de pe site-ul ceccar:

"Examenul de admitere va consta din intrebari cu raspunsuri tip grila, precum si din subiecte cu raspunsuri si comentarii sub forma de text."



#35 florina contab

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 07 October 2005 - 08:39 AM

Eu va recomand o carte cu probleme rezolvate care exista pe piata, nu stiu acum la ce editie au ajuns, dar eu am una rosie cu testele de la examenul de licenta ASE 2004 si sint cam aceleasi probleme din cartea de grile ceccar dar rezolvate.



#36 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 07 October 2005 - 09:46 PM

ce editura, Florina?



#37 dana_lutic

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 08 October 2005 - 12:12 PM

data limita de inscriere este 20 octombriew cu toate ca pe site scrie 15 oct, asata ca sa se grabeasca lumea la inscriere si sa nu dea navala in ultima zi



#38 SARINA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 228 Postari:

Postat 08 October 2005 - 12:39 PM

Pentru ca eu sunt o cursanta a cursului pt.contabili cu studii medii , vreau sa va informez legat de ponderea testelor grila si a celor studii de caz: cu noi lectorul de contabilitate este ft. deschis si ne-a spus direct: cel care face in totalitate testele grila va primi nota 7 ,aceasta fiind si nota de trecere pentru un modul ,nota obligatorie, iar diferenta ar fi
raspunsul la studiile de caz.Sincer......toata suflarea este in plop in ceeace priveste studiile de caz.care sunt bazate mai mult pe IAS si pe care noi in contabilitatea noastra romaneasca prea putin le aplicam,mai deloc. Sa aveti bafta .....



#39 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 08 October 2005 - 01:12 PM

Am inteles ca azi (sambata) a fost cursuri la ceccar Bucuresti. Cand mai sunt? Voiam sa vin si eu sa va salut.
Cine merge la cursurile astea? Eu stiu de Carmen.
conta_ro



#40 dana_lutic

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 09 October 2005 - 08:12 PM

10 oct ''Control financiar'' prof. Roman C, 11 oct ''Drept comercial'' cu prof Militaru Ioana, 12 oct se repeta control, 13 oct din nou drept, apoi urmeaza 14-18 oct Contabilitate cu Florin Caloian, 19-22 oct Audit financ tot cu Florin Caloian, etc.....pina pe 31 oct ultima zi ''Evaluare''
Bafta la examen!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL