Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Codul Muncii sau Contract Colectiv de Munca la nivel Nation - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


Codul Muncii sau Contract Colectiv de Munca la nivel Nation

42 replies to this topic

#41 dianuta77

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:

Postat 26 June 2006 - 02:30 PM

Buna!
Am si eu o nelamurire in ceea ce priveste CCM
Daca eu am 20 angajati - norma intreaga si 8 angajati - norma partiala, trebuie sa fac contract colectiv de munca?
Astept cu interes raspunsurile dvs.


Va multumesc!



#42 Lexiroxi

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2080 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 26 June 2006 - 02:45 PM

dianuta77 a spus:

Daca eu am 20 angajati - norma intreaga si 8 angajati - norma partiala, trebuie sa fac contract colectiv de munca?
In Codul muncii la art.236 alin (2) se specifica ca:
"Negocierea colectiva este obligatorie, cu exceptia cazului in care angajatorul are incadrati mai putin de 21 de salariati."
Nu se spune ca cei 21 de angajati trebuie sa aiba norma intreaga; in cazul tau numarul de salariati depaseste 21.




#43 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 July 2006 - 05:32 PM

dar daca intr-o luna am 21 sal si luna urmatoare am 19 mai fac contract colectiv ?






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL