Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
DEMISIE - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


DEMISIE

1 reply to this topic

#1 GEORGIA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 76 Postari:

Postat 15 September 2005 - 10:11 AM

Buna ziua,
e adevarat ca lichidarea in caz de demisie sau alta forma de incetare a contractului de munca se face la zi ,dupa ultima zi de preaviz?
- daca o persoana si-a dat demisia ,si nu i s-au platiti zilele de concediu ,ce posibilitate exista sa fie platite legal in luna urmatoare fara sa se faca state rectificative?



#2 RUIU MARIETA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 207 Postari:

Postat 15 September 2005 - 11:13 AM

1).Lichidarea se face la zi, dar banui ca intrebi cand trebuie sa-i dai banii. Pai cred ca atunci cand platesti lichidarea pentru toti sau mai devreme daca poti.
2). Nu cred ca mai are vreo importanta daca ii platesti luna viitoare concediul neefectuat, pentru ca impozitul este 16% indiferent de suma impozitata, dar trebuie sa fii atenta la calcularea CASS, sa nu depasesti cele 5 salarii medii. Fa mai bine o simulare, sa vezi cat ar fi fost daca cumulai veniturile intr-o luna si cat este daca calculezi separat.







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL