Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
indemnizatie pt al treilea copil - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


indemnizatie pt al treilea copil

3 replies to this topic

#1 O.Dinu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 217 Postari:
  • Location:Abrud
  • Interests:Contabilitate

Postat 15 September 2005 - 02:16 PM

Stie cineva un act normativ prin care mamelor care nasc al treilea copil la o varsta de peste 40 ani ,au dreptul la o compensatie baneasca fixa,la nastere?
Multumesc O.Dinu
xxxxxxxxxxxxxxxxxxx



#2 pestesa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 498 Postari:
  • Location:Constanta
  • Interests:lucrurile frumoase

Postat 15 September 2005 - 02:30 PM

nu stiu act normativ care sa zica asa ceva dar stiu ca primaria da o suma de bani fixa pentru fiecare copil nascut care creste progresiv; nu stiu cat e la al treilea copil dar la primul copil suma e de 1,5 mil.

Si cu toate ca-mi port/ Cu destul stoicism/ Soarta mea de granit/ Cateodata ma pomenesc urland:
Circulati numai pe partea carosabila
A sufletului meu,
Barbarilor! (M.S)



#3 ctanela

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 Postari:
  • Location:constanta

Postat 16 September 2005 - 12:49 PM

Nu am gasit nimic in acest sens. Singura prevedere legala in vigoare este Lg.416/2001 privind venitul minim garantat, care prevede acordarea de ajutoare pentru primii 4 copii nou-nascuti, in cuantum de 186 RON)actualizarea sumei prin HG 2302/2004). Solicitarea se face catre Primarie.
Genul acesta de recompense se acordau pe vremea vechiului regim si, din cate stiu, nu era vorba de sume de bani, ci de prioritati la acordarea de locuinte, etc.



#4 O.Dinu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 217 Postari:
  • Location:Abrud
  • Interests:Contabilitate

Postat 16 September 2005 - 05:12 PM

Multumesc mult pt. informatii.O.Dinu
xxxxxxxxxxxxxxxxxxx






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL