Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Facturi Bucuresti - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Facturi Bucuresti

9 replies to this topic

#1 SAR-CO

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 155 Postari:
  • Location:IASI

Postat 08 October 2004 - 09:17 AM

La fiecare control am probleme cu facturile emise de furnizori din Bucuresti. Din start sunt considerate dubioase.,si verificate la singe.

Va rog ,daca stiti un act normativ care ma obliga pe mine care cumpar marfa sa verific identitatea furnizorului.



#2

  • Guests

Postat 08 October 2004 - 09:49 AM

In OMF 1849/2003 MO25/2004 scrie ca trebuie sa adresezi comanda unitatilor abilitate de CNIN, prin urmare trebuie sa verifici.

Pt a scapa de tot felul de furnizori de formulare cu regim special, chiar si abilitati, am apelat direct la Imprimeria Nationala (Bd. AI Cuza 56, sect.1, in apropierea Garii de Nord)




#3 SAR-CO

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 155 Postari:
  • Location:IASI

Postat 08 October 2004 - 10:02 AM

Nu ai inteles la ce ma refer.



#4

  • Guests

Postat 08 October 2004 - 10:07 AM

Imi cer scuze ca n-am citit cu atentie



#5 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 October 2004 - 11:33 PM

nu exista nici un act normativ prin care sa fim obligati sa verificam idetitatea furnizorului



#6 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 12 October 2004 - 12:15 PM

Informatii despre agentii economici. Selectie dupa numar de inmatriculare la Registrul Comertului..le gasesti pe pagina ministerului de finante..
http://www.mfinante.ro/link.jsp?body=/cont.../agenti_cod.htm



#7 SAR-CO

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 155 Postari:
  • Location:IASI

Postat 12 October 2004 - 05:41 PM

Multumesc.



#8 ciprian

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 405 Postari:

Postat 12 October 2004 - 06:38 PM

si daca, din intamplare, constati ca agentul respectiv a fost lichidat si intre timp ai mai si platit ce faci?



#9 gabriella

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 164 Postari:
  • Location:Iasi

Postat 12 October 2004 - 09:19 PM

sau daca (asta se intampla si mai frecvent), pe site constati ca firma este neserioasa...nu are declaratiile depuse de un an jumate, are datorii garla, nu cumperi de la ei si gata (desi, mai mult ca sigur, uneori...nu e asa)
si-a verificat cineva declaratiile depuse cu cele inscrise pe site?
cate le-ti constatat corecte? eu, pana acum, sa fiu sincera, nici una



#10 ciprian

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 405 Postari:

Postat 13 October 2004 - 09:18 AM

asta cu verificatul cam asa e. n-am gasit nici eu nimic care sa fie la zi.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL