Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
conventie absolventi liceu... - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


conventie absolventi liceu...

5 replies to this topic

#1 danamuntean

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 Postari:

Postat 16 September 2005 - 07:39 PM

Salut,
in primul rand sa stiti ca am cautat intai subiectul, dar nu am gasit ceva exact.
As vrea sa va intreb daca la una din firmele pe care le tin, patronul vrea sa angajeze un absolvent de liceu, am ceva facilitati de la somaj? As vrea sa stiu ce anume si care vor fi inregistrarile contabile, daca se poate. Si daca trebuie sa depun ceva acte lunar la somaj pt. asta.
Multumesc mult.



#2 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 19 September 2005 - 10:53 AM

sigur ai facilitati de la somaj. uita-te in legea 76 / 2002. nu mai stiu exact art, dar cred ca este 80. stiu ca pt abs de studii sup iti da statul 1.5 salarii minime pe economie timp de 1 an, cu conditia sa-l tii incadrat cel putin 3 ani. pt cei cu studii medii, iti da 1 sal min pe economie timp de 1 an, cu conditia sa-l tii incadrat cel putin 3 ani. pt mai multa siguranta, mai citeste legea, dar eu asa stiu ca scrie. si tb incheiata conventie cu cei de la somajul mare, adica agentia locala de somaj, din str. spatarul preda. dupa care in fiecare luna tb sa mergi la ei cu decl. de somaj stampilata si cu un tabelas pe care ti-l dau ei, odata cu conventia.




#3 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 19 September 2005 - 11:07 AM

sigur ai facilitati de la somaj. uita-te in legea 76 / 2002. nu mai stiu exact art, dar cred ca este 80. stiu ca pt abs de studii sup iti da statul 1.5 salarii minime pe economie timp de 1 an, cu conditia sa-l tii incadrat cel putin 3 ani. pt cei cu studii medii, iti da 1 sal min pe economie timp de 1 an, cu conditia sa-l tii incadrat cel putin 3 ani. pt mai multa siguranta, mai citeste legea, dar eu asa stiu ca scrie. si tb incheiata conventie cu cei de la somajul mare, adica agentia locala de somaj, din str. spatarul preda. dupa care in fiecare luna tb sa mergi la ei cu decl. de somaj stampilata si cu un tabelas pe care ti-l dau ei, odata cu conventia.



#4 lorenzo

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 20 September 2005 - 05:18 AM

absolventi liceu -> 1,2 x sal.minim din data angajarii



#5 pestesa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 498 Postari:
  • Location:Constanta
  • Interests:lucrurile frumoase

Postat 20 September 2005 - 07:59 AM

http://www.conta.ro/forum/viewtopic.php?p=...are+someri#4905

http://www.conta.ro/forum/viewtopic.php?p=...+studenti#34468
Si cu toate ca-mi port/ Cu destul stoicism/ Soarta mea de granit/ Cateodata ma pomenesc urland:
Circulati numai pe partea carosabila
A sufletului meu,
Barbarilor! (M.S)



#6 danamuntean

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 Postari:

Postat 23 September 2005 - 03:17 PM

Multumesc mult.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL