Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
La Oradea, urmeazã a se sãrbãtori Ziua Naþionalã a Cont - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


La Oradea, urmeazã a se sãrbãtori Ziua Naþionalã a Cont

4 replies to this topic

#1 Felichir

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 169 Postari:

Postat 17 September 2005 - 08:01 AM

http://www.crisana.r...hp?id_new=23522

Citeaza

La Conferinþa Naþionalã a Corpului Experþilor Contabili ºi Contabililor Autorizaþi din România (CECAR), ce a avut loc în luna septembrie 2004, s-a adoptat hotãrârea ca ziua de 21 septembrie a fiecãrui an sã fie declaratã "Ziua Naþionalã a Contabilului Român", urmând ca pe întreg teritoriul þãrii sã fie organizate acþiuni cultural-ºtiinþifice, la care vor fi invitaþi sã participe reprezentanþii instituþiilor statului, oameni de afaceri, reprezentanþi ai compartimentelor financiar-contabile din întreprinderi ºi instituþii ºi alþi invitaþi.  
ÃŽn acest sens, Filiala Bihor a CECCAR a elaborat un program adecvat evenimentului din 21 septembrie ºi va organiza festivitãþile dedicate "Zilei naþionale a Contabilului Român" ce vor avea loc, începând cu ora 10, în municipiul Oradea, la Teatrul de Stat pentru Copii ºi Tineret "Arcadia". Aºadar, iatã o invitaþie ºi un prilej totodatã pentru toþi cei interesaþi de a lua parte la prima ediþie, în Bihor, a manifestãrilor dedicate "Zilei Naþionale a Contabilului Român".  
Leonica BOCHIª, director executiv CECCAR - Filiala Bihor.  




#2 Simina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 73 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Oradea

Postat 18 September 2005 - 11:53 AM

Interesant, nu stiam de aceasta actiune!




#3 george75

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 152 Postari:

Postat 18 September 2005 - 01:36 PM

Cred ca si contabilul merita o zi a lui . Toti meseriasi "zidari ,tamplari , pompieri , aviatori etc " aveau o zi a lor, numai contabilul nu . Asta spune cat de mult e apreciata meseria noastra de ceilalti desi este una din meseriile in care rasunderea te urmareste la tot pasul si inca cativa ani dupa ce ti-ai incheiat activitatea . Vorba lui Mircea Badea : Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul - asa ca scumpilor nostri conducatori nu le mai ramane timp si pentru noi cei care de cele mai multe ori le coordonam afacerile .
Vreau sa nu fiu inteles gresit in legatura cu meseriasi de mai sus , nu am nimic cu nimeni si consider ca fiecare meserie si meserias , ar trebui respectata respectiv respectati , in Romania , ceea ce zic eu nu se prea intampla.



#4 pestesa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 498 Postari:
  • Location:Constanta
  • Interests:lucrurile frumoase

Postat 21 September 2005 - 01:32 PM

LA MULTI ANI TUTUROR CONTABILILOR :D
Si cu toate ca-mi port/ Cu destul stoicism/ Soarta mea de granit/ Cateodata ma pomenesc urland:
Circulati numai pe partea carosabila
A sufletului meu,
Barbarilor! (M.S)



#5 mih@

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 168 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova

Postat 21 September 2005 - 02:34 PM

azi 21septembrie e intr adevar ziua contabilului si se si sarbatoreste pe la filialele cecar :smt113 :D :D






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL