Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Outsourcing salarizare si administrare personal - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Outsourcing salarizare si administrare personal

7 replies to this topic

#1 luminitaz

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 05 October 2005 - 08:27 AM

Ce parere aveti despre externalizare servicii salarizare si administrare personal? am externalizat recent la firma mea si sunt foarte multumita; recunosc - nu stiam ca pe piata din Romania sunt si astfel de servicii. Aveti argumente pro si contra?



#2 addina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 398 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:literatura, psihologie si.... conta

Postat 05 October 2005 - 09:09 AM

eu sunt perfect de acord cu asta. mi se pare varianta perfecta ca in loc de un angajat (sau doi, trei, depinde de marimea firmei) care poate avea lipsuri, motivate sau nu, sa angajezi o firma care se ocupa NUMAI de asa ceva si automat isi asuma responsabilitatea pentru ceea ce face.

bate si ti se va deschide... cere si ti se va da :)



#3 nu_stiu_totul

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 05 October 2005 - 09:24 AM

Sigur ca exista:)
Argumente pro:
*scapi de grija softului, cheltuieli cu personalul, consumabile

Contra:
Nu mai ai totul sub control



#4 nicole33

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1373 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 05 October 2005 - 10:28 AM

luminitaz a spus:

Ce parere aveti despre externalizare servicii salarizare si administrare personal? am externalizat recent la firma mea si sunt foarte multumita; recunosc - nu stiam ca pe piata din Romania sunt si astfel de servicii. Aveti argumente pro si contra?
Ma intereseaza si pe mine acest aspect. Ma poti ajuta cu datele de contact ale unei/unor asemenea firme.



#5 Guest__*

  • Guests

Postat 05 October 2005 - 10:39 AM

Am chiar o foarte buna parere despre asa ceva.
Ma intereseaza si pe mine



#6 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 October 2005 - 11:33 AM

marea majoritate a firmelor de conta au si servicii de salarizare..depinde ce pachet sau combinatii de pachete vrei sa contractezi - contabiulitate financiara, conrabilitate de gestiune, salarizare, expertiza, analiza etc etc.. :D



#7 luminitaz

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 06 October 2005 - 02:23 PM

Din cate am inteles nu pot da linkul, astfel incat pentru informatii ma puteti contacta la tel 0746 214544.



#8 Dan_Draghici

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 110 Postari:
  • Gender:Male

Postat 23 December 2005 - 12:31 PM

Externalizarea este buna pentru firmele care fac sapaturi pentru canalizare , gaze, sau au citeva masini de cusut.

Nici o firma de succes , indiferent de marimea ei nu a externalizat serviciile.Stiu citeva prin Germania care crescusera repede prin externalizari, dar crestea si mai repede sindicatul.In final au creat o ruptura intre conducere si sindicat , desi treba ar fi mers bine, au aparut niste dificulatti de piata , sindicatul si-a facut treaba in mod obisbuit nu a avut o tragere de inima suplimentara si ... nu mai este sindicat acolo.Penru ca nu mai au cu cine...

Pentru cei mici mici ar merge o externalizare (10-30 persoane) dar mai mult se trece in alte treburi...
Draghici Dan






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL