Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
spor de vechime - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


spor de vechime

2 replies to this topic

#1 Isabela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 169 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Alexandria

Postat 05 October 2005 - 09:36 AM

Va rog help
programul meu de salarii nu calculeaza spor de vechime daca un angajat este in concediu.
unde pot citi despre asta?



#2 nu_stiu_totul

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 05 October 2005 - 10:51 AM

Sporul de vechime este un spor cu caracter permanent...
Deci cand angajatul este in concediu se face media salariului tarifar (nici eu nu stiu exact care este asta) la nr. de zile lucrate si astfel se calculeaza lei/zi concediu DAR aceasta medie nu poate fi mai mica decat cat ar realiza el daca ar fi la serviciu adica tarifar plus sporurile cu caracter permanent :roll:




#3 bkati

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 84 Postari:

Postat 07 October 2005 - 01:59 PM

Sporul de vechime se calculeaza pe timpul lucrat, pentru timpul aflat in concediu ai spor concediu in care este inclus si sporul de vechime pe acele zile.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL