Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
la cate firme? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 5

Salt la continut


la cate firme?

91 replies to this topic

Poll: la cate firme tineti contabilitate?

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.
Voteaza Vizitatorii nu pot vota

#81 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 10 July 2006 - 11:43 AM

yo revin la tavaleala, unde, cand ? :shock: 8-[



#82 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 10 July 2006 - 11:46 AM

Septimiu a spus:

yo revin la tavaleala, unde, cand ? :shock:  8-[
in primul rand, cu cine ? :lol:
daca ai cu cine, se rezolva si restul... si tu fi cuminte ca te spun, sa stii [-X




#83 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 10 July 2006 - 11:51 AM

ok boss :roll:



#84 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 11 July 2006 - 05:45 PM

mie mi-e mila de aia cu firmele alea 14 sanatoase, iar de asociatii ce sa mai zic.....? :smt040
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#85 Ocsi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 766 Postari:
  • Location:Oradea
  • Interests:Excursii, internet, filme S.F. etc.

Postat 11 July 2006 - 06:49 PM

LUCK33RO a spus:

mie mi-e mila de aia cu firmele alea 14 sanatoase, iar de asociatii ce sa mai zic.....?  :smt040

DE CE?
Practic ar trebui sa murim de invidie!
Pai ce venituri realizeaza!!!
Gandeste-te...de la o asociatie MICA un administrator incaseaza cam 150-250 ronisori (la noi cel putin astea sunt tarifele). La 38 de asociatii inseamna intre 5700-9500 ronisori + cele 14 firme !!!
Pe de alta parte, 14 firme, se pot face daca reusesti sa-ti organizezi clienti in asa fel ca sa nu aduca toata lumea actele pe 15-20 si ai un program de conta destul de flexibil ca sa poti "automatiza" majoritatea inregistrarilor dupa necesitatile proprii fiecarei firme.
Practic in afirmatia facuta de Donatella nu cele 14 firme ma surprins ci cele 38 de asociatii :D

Dar deja suntem mult offtopic, asa ca..................
Cele scrise mai sus reprezinta doar o parere,
daca o iei de buna, o faci pe riscul tau.



#86 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 11 July 2006 - 07:01 PM

ma refeream la patronii firmelor respective :lol:
altfel, normal ca sunt invidios...
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#87 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 July 2006 - 07:53 PM

mai baieti, ce D-zeu... chiar credem orice ?

pe LUCK l-as intelege fiindca nu e contabil, dar tu, Ocsi draga... de una singura, oricat de flexibil ti-ar fi programul de conta si oricat de disciplinati ti-ar fi clientii, daca FACI TOT la 14 firme mai sanatoase, s-a dus toata luna... v-am zis si de ce
+ 38 de asoc., cand ???
ca sa nu mai zic ca firma la care faci tot si pe care o termini in 2 zile e firma mica, nicidecum una mai sanatoasa, ce naiba ...

aici ori e greseala de tastare la numere, ori e :^o ca n-am venit in meseria asta cu ultima ploaie [-X

si aia cu 15-20 de firme / om, la firme de conta e trasa de par daca firmele au activitate cat de cat... daca din astea 20 , 10 sunt fara activitate si restul sunt de cate 2 zile de lucru la ele, parca mai merge... cu conditia ca depunerea declaratiilor si a statelor de plata salarii sa o faca alta persoana ... cel putin la ITM, pana depui statele la - sa zicem - numai 10 firme cu 10 inspectori diferiti... hai noroc si sanatateeeee :smt033



#88 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 11 July 2006 - 10:55 PM

bravo Otilia
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#89 steluta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 187 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:dezvoltare profesionala

Postat 19 January 2008 - 09:49 AM

La 11 din 15
steluta



#90 anis

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bacau

Postat 28 February 2008 - 08:46 AM

Nu lucreaza nimeni intr-o firma de conta? As vrea sa stiu cum e cu adevarat cu cele 15-20 de societati ca volum de munca si ce salarii sunt. Ma bate gandul sa ma duc si eu intr-o astfel de firma insa zvonurile despre conditii, munca si salarii sunt ingrozitoare... iti cam piere cheful sa incerci o astfel de exp.
anis



#91 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 28 February 2008 - 04:57 PM

condoleante daca te decizi sa te angajezi la o asemenea firma
Don't save it all for Christmas day,
Find a way to give a little love every day!



#92 Katryna

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 22 March 2008 - 02:39 PM

Din pacate, la nici una, nu sunt in stare sa imi tin contabilitatea propriei firmei, de aceea m-am inscris aici...






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL