Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Control financiar - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Control financiar

2 replies to this topic

#1 CamiT

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 122 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 17 October 2005 - 09:47 PM

Buna

Este cineva care stie sa rezolve studiile de caz de la Control Fianciar. adica nr.81-90 pag.542-545?
Am constatat ca sunt asemanatoare, deci ne-ar trebui doar principiul de rezolvare.

Astfel de probleme de teorie nu am rezolvat pana acum, dar stiu ca in practica plusurile se contabilizeaza in favoarea firmei, iar minusurile se imputa persoanelor vinovate. Adica e posibil ca firma sa isi recupereze prejudiciul. Stiu de asemenea ca exista situatii cand se pot compensa plusurile cu minusurile, dar numai in anumite conditii. Din pacate in aceste probleme nu se specifica nimic, si banuiesc ca nu e cazul sa facem vreo compensare.

Este cineva care stie cum se rezolva o astfel de problema?
Multumesc anticipat.



#2 monidia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 100 Postari:

Postat 17 October 2005 - 10:07 PM





#3 CamiT

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 122 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 17 October 2005 - 10:20 PM

Ai dreptate! :oops:
Multumesc mult!






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL