Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Impozit pe profit - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Impozit pe profit

4 replies to this topic

#1 roxi05

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:
  • Location:Tirnaveni

Postat 19 October 2005 - 02:48 PM

Daca am cumparat un mijloc de transport cu 480.000.000 lei vechi si il vand peste 6 luni ( in 2005) cu 250.000.000 lei vechi, valoarea ramasa neamortizata este deductibila la calculul impozitului pe profit (am vindut masina prin departamentul specializat din cadrul firmei).



#2 Ronaldo

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Fotbal, filme

Postat 19 October 2005 - 03:19 PM

pai ca totul sa fie deductibil trebuia sa il vinzi macar la valoarea ramasa neamortizata. daca ai vandut sub, diferenta e neded. si se colecteaza si TVA pe aceasta dif.

"The saddest thing in life is wasted talent."
R. de Niro - A BRONX TALE



#3 roxi05

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:
  • Location:Tirnaveni

Postat 20 October 2005 - 07:49 AM

"roxi05" a spus:

Daca am cumparat un mijloc de transport cu 480.000.000 lei vechi si il vand peste 6 luni ( in 2005) cu 250.000.000 lei vechi, valoarea ramasa neamortizata este deductibila la calculul impozitului pe profit (am vindut masina prin departamentul specializat din cadrul firmei).
Unde scrie?



#4 Ronaldo

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Fotbal, filme

Postat 20 October 2005 - 08:21 AM

nu conteaza unde scrie acuma (EVIDENT CA IN LEGE! :D ). asa e, stai cool.
ce crezi ca poti sa cumperi ceva cu 100 lei si apoi sa vinzi cu 10 lei si statul sa nu se supere si sa nu colecteze niste bani pe treaba asta ? HAI SA FIM SERIOSI ! tu ti-ai dedus tva-ul la 100 lei, dar acuma la vanzare la 10 lei trebe sa colectezi pe diferenta nedeductibila. plus ca te iau Finantele la purecat ca de ce vinzi la pret asa mic !
"The saddest thing in life is wasted talent."
R. de Niro - A BRONX TALE



#5 roxi05

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:
  • Location:Tirnaveni

Postat 20 October 2005 - 01:52 PM

ce lege?






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL