Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
State la camera de munca! - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


State la camera de munca!

10 replies to this topic

#1 IoanZ

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 20 October 2005 - 11:34 AM

dragi confrati, va rog sa ma ajutati cu o sugestie: am uitat ca statele de salarii se depun pana pe 20, adica astazi si deja este prea tarziu sa ma mai duc acum! credeti ca e vreo problema daca ma duc sambata, sau luni cu ele? pana acum nu am intarziat niciodata si intotdeauna mi s-au parut tare scarboase tipele de acolo! frica mea cea mai mare este de "amenda"!
Multumesc anticipat



#2 mih@

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 168 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova

Postat 20 October 2005 - 11:48 AM

nu stiu cum este la voi da la craiova eu le depun la sfirsitul trim sau chiar cu intirzieri mari si pina acum nimeni nu a comentat se depun la registratura si primesc un nr de ce sa comenteze la registratura in cel mai rau caz inspectorii dau amenzi




#3 pestesa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 498 Postari:
  • Location:Constanta
  • Interests:lucrurile frumoase

Postat 20 October 2005 - 11:54 AM

si eu am dus statele dupa 20 si le-a primit iar amenda inca nu am luat dar cine stie poate voi primi ca nu e timpul pierdut
Si cu toate ca-mi port/ Cu destul stoicism/ Soarta mea de granit/ Cateodata ma pomenesc urland:
Circulati numai pe partea carosabila
A sufletului meu,
Barbarilor! (M.S)



#4 IoanZ

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 20 October 2005 - 12:02 PM

multumesc frumos pentru raspunsuri, cam asa stiam si eu ca nu sunt chiar asa de zbiri - dar am avut impresia ca s-au mai "inrait" de cateva luni (ultimele 2 luni) si din cauza aceasta am simtit nevoia sa ma sfatuiesc cu voi.
sunteti niste draguti ca intotdeauna



#5 roxanya

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 20 October 2005 - 01:05 PM

Statele le primesc pana pe 30 ale trimestrului, cel putin asa a primit data trecuta, deoarece platile se fac pana pe 25



#6 ctanela

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 Postari:
  • Location:constanta

Postat 20 October 2005 - 06:52 PM

LEGE Nr. 130 din 20 iulie 1999 privind unele masuri de protectie a persoanelor încadrate în munca
................
Art. 9
(1)Carnetele de munca ale salariatilor încadrati la angajatorii prevazuti la art. 8 se pastreaza si se completeaza de catre directiile generale de munca si protectie sociala.
(2)Angajatorii sunt obligati sa depuna la directiile generale de munca si protectie sociala:
a)actele privind încheierea, executarea, modificarea si încetarea contractelor individuale de munca, în termen de 5 zile de la perfectarea acestora;
B)trimestrial, dovezile de plata a salariilor, însotite de actele ce atesta plata lunara a contributiei pentru asigurarile sociale de stat, a contributiei la constituirea Fondului pentru pensia suplimentara, precum si a contributiei la constituirea Fondului pentru plata ajutorului de somaj, pâna la data de 15 a primei luni din trimestrul urmator. http://www.conta.ro/...tyle_emoticons/default/wink.gif

Prevederea a ramas in vigoare, nemodificata, chiar daca pensia suplimentara s-a transformat in contrib. CAS :(



#7 mih@

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 168 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova

Postat 21 October 2005 - 12:27 PM

cum 15daca platesc pina pe 25



#8 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 21 October 2005 - 12:35 PM

si care e problema ?
ei vor pana pe 15... tu poti sa le platesti pe 24 dar te duci cu statele fara op-uri :D



#9 mih@

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 168 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova

Postat 21 October 2005 - 12:52 PM

cm sa depun doar statele ca fara copii op nu vrea sa le primeasca la itm nici daca o rog frumos :lol:



#10 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 21 October 2005 - 12:57 PM

atunci le platesti pana pe 15...
eu nu vad legatura intre bugetul statului si ITM, pentru ca nu exista; daca ei vor pana pe 15 platesti pana pe 15



#11 leea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 52 Postari:

Postat 21 October 2005 - 01:08 PM

daca esti din Buc, mergi maine la ITM dar sa ai naeparat delegatie la tine cu data de maine.sambata sunt extrem de ciufute dnele de acolo






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL