Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
declaratii sanatate - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


declaratii sanatate

12 replies to this topic

#1 iru

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 20 October 2005 - 02:06 PM

M-ar interesa sa stiu unde se depun declaratiilede sanatate



#2 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 20 October 2005 - 02:08 PM

iru a spus:

M-ar interesa sa stiu unde se depun declaratiilede sanatate

la casa nationala de asigurari de sanatate :D




#3 iru

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 20 October 2005 - 02:11 PM

Septimiu a spus:

iru a spus:

M-ar interesa sa stiu unde se depun declaratiilede sanatate

la casa nationala de asigurari de sanatate :D

...si unde este casa nationala de asigurari de sanatate?...



#4 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 20 October 2005 - 02:12 PM

pai in militari la gorjului pe strada capelei 8)
pt sect 5 si 6



#5 micutza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 287 Postari:
  • Location:Galati

Postat 20 October 2005 - 02:12 PM

la tine in oras!
in fiecare zi descopar lucruri despre firea omeneasca....



#6 ciprian

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 405 Postari:

Postat 20 October 2005 - 02:52 PM

pt galatipe aici pe undeva: http://hosting.galati.astral.ro/vhosts/cas...gl.ro/Index.htm



#7 Fici

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 197 Postari:

Postat 28 October 2005 - 04:16 PM

declaratiile de sanatate se depun lunar la Casa de Asigurari de Sanatate din judetul din care faci parte.



#8 iru

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 28 October 2005 - 05:17 PM

Fici a spus:

declaratiile de sanatate se depun lunar la Casa de Asigurari de Sanatate din judetul din care faci parte.

multumesc mult pt un raspuns normal si serios. Eu nu le-am depus de cateva luni. Acum am aflat ca se depun si aceste declaratii si de asta am intrebat.
Weekend placut



#9 Fici

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 197 Postari:

Postat 29 October 2005 - 09:09 PM

Daca a-i fi din Constanta te-as putea ajuta eu cu declaratiile. La noi se depun declaratiile cu CNP-ul asiguratilor, pe suport magnetic prima data, dupa care se mai depun atunci cand mai sunt modificari adica intrari sau iesiri. In rest lunar o declaratie ca nu sunt modificari, fara disketa. Deci, importanta este declaratia cu modificari de asigurati. Deoarece fondul de sanatate se vireaza la A.F.P, la fel ca si celelalte fonduri, si deci nu putem verifica asiguratul si implicit coasiguratul, se pare ca si declaratia 100 va fi nominala, daca nu imediat de la anul asta ne va astepta in viitor, pentru ca se declara asiguratul dar nu este si evidenta virarii cotelor.



#10 sunyhell

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 01 November 2005 - 11:21 PM

Daca sunt o firma cu sediul in Bucuresti, dar punct de lucru in alta localitate, unde depun aceasta declaratie de sanatate????Exista un formular special sau facem noi un tabel in excel cu CNP-urile persoanelor,nume...???...iar daca pana acum n-am mai depus-o( de cateva luni bune, de cand s-a desfiintat precedenta), ce se poate intampla??? :roll:
Totul este relativ, chiar si adevarul ...



#11 Fici

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 197 Postari:

Postat 02 November 2005 - 10:19 AM

,,Declaratia de sanatate" se depune CJAS unde ai punctul de lucru. Numai viramentele se fac la A.F.P. unde ai sediul central. Dar sa revenim la declaratie( de fapt nu-i mai zice declaratie ci LISTA CU ASIGURATII): de la CJAS din judetul unde ai puncte de lucru, iei un PROGRAM DE SANATATE si lunar vei depune o discheta si o lista cu asiguratii pentru inregistrare modificari sau viza.( ma mira faptul ca spui ca nu ai depus de cateva luni, cand acest fapt este valabil din martie 2004). Aceste liste se depun in judetul-punct de lucru petru evidenta asiguratilor din acel judet(mutatie sau viza de flotant). Dovada platii o faci prin trimiterea unei xerocopii a OP-ului cu viza bancii la punctul de lucru s.a.m.d.
Daca nu ai facut pana acum asa ceva nu este f.f. grav dar nici placut nu este pentru ca trebuie sa refaci situatia asiguratilor de la inceput si pana in prezent si pentru asta iti trebuie rabdare si tutun. Un sfat-pentru usurare ai fisele fiscale FF1 si FF2 unde ai toate datele (CNP, data angajarii, data plecarii). Succes!!!!!!



#12 sunyhell

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 02 November 2005 - 02:06 PM

multumesc mult pentru sfat!!
Totul este relativ, chiar si adevarul ...



#13 PISOIAS

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 141 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 03 November 2005 - 05:05 PM

O sa-i zica si declaratie de la 01 ian 2006. Ca or sa o introduca iarasi :x La noi ca la nimeni!!






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL