Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
creditare firma prin banca - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


creditare firma prin banca

7 replies to this topic

#1 sid

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Location:Brasov

Postat 24 October 2005 - 10:35 AM

Salut! Pentru linistea mea sufleteasca , vreau sa-mi confirme cineva daca patronul poate credita firma direct prin banca (din contul lui personal in contul firmei) , fara sa treaca banii prin casa?
sid



#2 andreicat

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 63 Postari:
  • Location:sibiu
  • Interests:finante-contabilitate

Postat 24 October 2005 - 10:39 AM

da,cu conditia sa faci ctr de credit si sa specifici asta in el, cred ca rb inreg si la Adm pt dobanzi.
Sau te referi ca aport personal?

teo



#3 sid

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Location:Brasov

Postat 24 October 2005 - 10:48 AM

Patronul nu vrea sa ia dobanda pe acesti bani. Este de fapt o creditare firma ,care i se va restitui cand firma o sa aiba de unde sa-i dea.
sid



#4 ISA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 369 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 29 October 2005 - 02:38 PM

De ce te complici ? Inregistreaza creditarea casei obisnuita si depune banii in banca in aceeasi zi. Asa totul este mai simplu, daca patronul nu vrea sa faca contract cu dobinda. Da de ce-l deranjeaza pe patronul tau sa scoata banii din contul lui si sa faca o foaie de varsamint ca sa-i depuna in contul firmei. Ce-o fi asa de complicat, tot se duce la banca ?



#5 oanag

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 179 Postari:

Postat 29 October 2005 - 07:34 PM

ISA a spus:

De ce te complici ? Da de ce-l deranjeaza pe patronul tau sa scoata banii din contul lui si sa faca o foaie de varsamint ca sa-i depuna in contul firmei. Ce-o fi asa de complicat, tot se duce la banca ?
Din lipsa de timp.E mai comod transferul.



#6 Guest__*

  • Guests

Postat 29 October 2005 - 09:00 PM

Poate credita firma cum vrea muºchii lui...Unele bãnci mai au obiceiul sã cearã contractul de creditare cu acceptul eventualilor parteneri de afaceri... (pentru ca atunci când îi ia înapoi sã aibã acoperire...)



#7 carmensandu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 72 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 11 November 2005 - 01:43 PM

Poti credita societatea din cont in cont dar trebui sa ai la baza op un contract de creditare societate pe care un exemplar poti sa-l depui la banca
Sunt foarte sigura de asta pentru ca fac treaba asta de 3 ani si pana acum am avut control de fond de la adm, 2 recuperari TVA si de 4 ori garda financiara



#8 carmensandu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 72 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 11 November 2005 - 02:01 PM

Poti credita societatea din cont in cont dar trebui sa ai la baza op un contract de creditare societate pe care un exemplar poti sa-l depui la banca
Sunt foarte sigura de asta pentru ca fac treaba asta de 3 ani si pana acum am avut control de fond de la adm, 2 recuperari TVA si de 4 ori garda financiara






Similar Topics Collapse

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL