Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Da cineva licenta anul asta? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Da cineva licenta anul asta?

19 replies to this topic

#1 alberta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 06 November 2005 - 09:22 PM

Buna, sunt anul 4 la contabilitate si informatica de gestiune la Spiru Haret, la zi.
Vreau sa imi aleg lucrarea pe o tema din contabilitate , inca nu m-am hotarat. Cele care dati anul asta sau ati terminat anul trecut , acum 2 ani , ce ne puteti spune din experienta? Mai alea daca e cineva care a terminat la Spiru Haret si ne poate da mai multe detalii. Multumesc.



#2 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 06 November 2005 - 10:25 PM

vad ca mai am un tovaras de suferinta.




#3 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 06 November 2005 - 11:37 PM

kimba a spus:

vad ca mai am un tovaras de suferinta.

sunt si yo bagat dar nu o dau anu asta :D, ca mai am neste restante :roll:



#4 DONETTI

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:

Postat 07 November 2005 - 08:04 AM

Eu am terminat anul acesta. Totul a fost OK. Am terminat-o la Arad, poate nu este o facultate ca Spiru HAret dar am terminat cu brio. Lucrarea am dat-o din Economie. DAca te intereseaza lucrarea ti-o trimit cu placere si cu multa bafta. Nu este foarte greu, oricum este mult mai usoara licenta fata de examenul la CECCAR. Pupicei.
Locatie: Arad



#5 titza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 195 Postari:

Postat 07 November 2005 - 09:50 AM

Eu am terminat in 2004 Spiru si am avut lucrare la REI -initial am vrut si eu conta dar am renuntat pentru acel capitol de informatica. Am inteles ca acum nu mai este obligatoriu. Daca pot ajuta pe cineva o fac cu placere.



#6 ana80

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 92 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 10 November 2005 - 10:48 AM

dau si eu licenta anul asta ,adica sper sa nu-mi faca vreun prof figuri si sa ma pice la vreun examen de anul asta.Eu sunt la Ase la Fabbv,la distanta.Eu mi-am ales deja tema de lucrare de diploma"Impozitul pe profit si tva intr-o societate comerciala".Mi-e nu mie teama de lucrarea de diploma ci de examenul de licenta,e foarte mult de invatat si .......
Dc cineva a mai facut vreo lucarare de diploma pe o tema asemanatoare cu a mea poate imi da niste sfaturi in leg cu compozitia lucrarii.

Nu stiu dc si la alte faculati este aceasi regula dar la Ase s-a stabilit ca lucrarea de diploma nu trebuie sa mai aiba min 80pag ci nu trebuuie sa depaseasca 40pag.Misto nu?



#7 titza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 195 Postari:

Postat 10 November 2005 - 01:41 PM

Am auzit si eu acest lucru de la un prof de la Spiru H-lucrarea de diploma nu trebuie sa fie mai mare de 40-50 pag.



#8 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 11 November 2005 - 08:37 PM

60 de pagini la noi.



#9 alberta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 14 November 2005 - 08:36 PM

La Spiru Haret s-a stabilit ca lucrarea sa nu aiba mai mult de 60 de pagini, iar capitorulul de infirmatica este obligatoriu pentru orice subiect ,indiferent de domeniu. Si nu numai info. ci tema trebuie tratata prin toate materiile : informatica, analiza . economie, etc.
Eu as vrea sa fac lucrarea bilantul contabil intr-o soc.comerciala, pentru ca lucrez contabilitate intr-o societate si cu ocazia asta mai si invat. Mi-ar palcea daca as avea o lucrare orientativa, mie imi e greu c anu prea stiu de unde sa incep.

E si o intreaga harababura la noi in facultate, in sesnul ca nici acum nu au afisat subiectele de licenta, asa ca profesorii coordonatori nu ne primesc pana nu se afioseaza, la fel nu pot si sigur daca imi pot lua tema asta sau nu , daca nu mai sunt si altii.etc.



#10 roxi_iv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 18 December 2005 - 10:14 PM

am terminat in vara la Spiru si dau in februarie licenta pe conta. am inteles ca lucrarea trebuie sa aiba 85 de pagini. Ce profesor ti-ai ales?



#11 maricica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 29 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 20 December 2005 - 11:38 AM

Si eu am auzit tot de 85 de pagini+obligatoriu un capitol sau macar un subcapitol de informatica.
M-ar fi interesat si pe mine un model pe o tema de contabilitatea salariilor+asig.sociale.



#12 Daniela.Zaharia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 235 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 December 2005 - 01:21 PM

Eu am terminat anu asta la MFC in Spiru Haret, am avut o lucrare de licenta pe analiza ec-fin, mai exact analiza fluxurilor de trezorerie cu studiu de caz pe o societate comerciala, se punea accent in general pe studiul de caz. Din fericire am scapat de partea de informatica, prof coordonator, un prof foarte deosebit Dl. NIca Dumitru nu mi-a cerut asa ceva , dar probabil acum sunt cerinte generale, nu stiu cum e acum! Poate ar trebui sa va interesati ca stiu ca sunt profesori coordonatori care au pasiune pt informatica si sustin asa de la ei ca e important sa ai si un astfel de capitol in lucrare, sau eventual chiar sa-ti faci mii de forme de prezentare a lucrarii in Power Point sau alte minunatii!!! Asa ca mai interesati-va! Am avut emotii si cu lucrarea pana am terminat-o, apoi cu invatzatul, dar pana la urma am reusit sa obtin o nota buna si sa scap, ceea ce va doresc si voua si Multa bafta!!!
DanielaZ



#13 slilianas

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 39 Postari:
  • Location:vaslui
  • Interests:licenta

Postat 16 May 2006 - 01:51 PM

pt maricica

si pe mine m-ar interesa ceva legat de contabilitatea salariilor, ai reusit sa gasesti ceva?



#14 slilianas

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 39 Postari:
  • Location:vaslui
  • Interests:licenta

Postat 16 May 2006 - 03:10 PM

nu inca...de unde esti?



#15 maricica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 29 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 24 May 2006 - 09:31 PM

Bucuresti.
ma interesam pt.fiica mea. Problema s-a rezolvat, a luat licenta cu 10 curat in februarie, dar a muncit enorm pt. asta. N-am prea putut s-o ajut, dar s-a descurcat perfect singura.



#16 maricica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 29 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 24 May 2006 - 09:33 PM

Septimiu a spus:

kimba a spus:

vad ca mai am un tovaras de suferinta.

sunt si yo bagat dar nu o dau anu asta :D, ca mai am neste restante :roll:
De ce amani, Septimiu? Grabeste-te.



#17 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 24 May 2006 - 10:45 PM

pai... :roll:
nu are cine sa invete pentru mine :cry:



#18 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 02 June 2006 - 07:44 PM

Pana la urma cine da licenta anul acesta?



#19 lanivia2001

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 12 March 2007 - 05:51 PM

AM SI EU LICENTA ANUL ASTA SI AM O LUCRARE PE CARE NU PREA STIU CUM O S-O FAC . MA POATE AJUTA SI PE MINE CINEVA SI ANUME LA CONTABILITATEA STOCURILOR SI OPERATIILOR CU MARFURI IN COMERTUL CU AMANUNTUL LA O SOCIETATE



#20 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 17 March 2007 - 08:45 AM

Citat din regulament:
"Limbaj.
Nu se admite folosirea limbajului vulgar, obscen, sau ironic-ofensator.
Nu este permis atacul la persoana .
Nu se admite nici un fel de comportament rasist, extremist sau discriminator in ceea ce priveste religia, sexul sau convingerile politice.
Va rugam sa respectati regulile gramaticale.
Nu postati mesaje scrise integral cu litere mari, bold, italic sau underline.
Nu folositi un limbaj de tip chat (sh, tz, k daka, k, lol etc.) sau posturi monosilabice de genul "- cool!", "- beton!", "- de acord!", etc.. "
Don't save it all for Christmas day,
Find a way to give a little love every day!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL