Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ZILE LIBERE PLATITE - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


ZILE LIBERE PLATITE

4 replies to this topic

#1 GEORGIA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 76 Postari:

Postat 09 November 2005 - 09:43 AM

BUNA ZIUA OAMENI BUNI,
CINE IMI SPUNE SI ME CUM SA TREC PE PONTAJ SI PE STATELE DE PLATA ZILELE LIBERE PTR CASATORIE SAU DECES ,CARE SE PLATESC?
CUM E LEGAL SA FIE TRECUTE IN PONTAJ PTR ITM?

MERSI



#2 Florian2005

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 392 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 09 November 2005 - 06:55 PM

GEORGIA a spus:

BUNA ZIUA OAMENI BUNI,
CINE IMI SPUNE SI ME CUM SA TREC PE PONTAJ SI PE STATELE DE PLATA ZILELE LIBERE PTR CASATORIE SAU DECES ,CARE SE PLATESC?
CUM E LEGAL SA FIE TRECUTE IN PONTAJ PTR ITM?

MERSI
Posibilitatea de acordare de zile libere platite pentru evenimente deosebite care nu se includ in durata concediului de odihna anual este stipulata la art.147 Codul muncii la sectiunea "Concediul de odihna......". Se emite decizie de acordare si se platesc si raporteaza ca zile lucrate!




#3 nicoleta pascal

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 37 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:iasi

Postat 10 November 2005 - 02:09 PM

Pontezi salariatul ca si cum ar fi prezent.
n.pascal



#4 xint

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Arad
  • Interests:resurse umane

Postat 15 November 2005 - 12:26 PM

Eu trec in foaia de prezenta colectiva IP = invoire cu plata pentru zilele libere platite, iar in statul de plata apare pontat full time.



#5 Dan_Draghici

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 110 Postari:
  • Gender:Male

Postat 05 December 2005 - 12:11 PM

Cineva a scris ca le ponteaza ca si cum ar fi zile normale.

Atentie cind faceti situatia pentru tichetelle de masa!!!
Nefiind prezent nu va lua tichet de masa .
Forma corecta ar fi concedii suplimentare Cs.
Draghici Dan






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL