Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
fise pontaj - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


fise pontaj

7 replies to this topic

#1 ana80

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 92 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 09 November 2005 - 11:21 AM

:oops:



#2 LuizaM

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 762 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Contabilitate-fiscalitate

Postat 09 November 2005 - 10:06 PM

Eu nu inteleg ce inseamna "fise pontaj" si iconita de "embarassed"

Dar totusi sa incercam.....atasat ai un model de pontaj.
Totusi pe viitor nu ar strica sa te exprimi in ceva mai multe cuvinte daca doresti sa primesti un raspuns.

Fisiere atasate





#3 Guest__*

  • Guests

Postat 09 November 2005 - 11:42 PM

LuizaM a spus:

Eu nu inteleg ce inseamna "fise pontaj" si iconita de "embarassed"

Dar totusi sa incercam.....atasat ai un model de pontaj.
Totusi pe viitor nu ar strica sa te exprimi in ceva mai multe cuvinte daca doresti sa primesti un raspuns.

Oricum, important este cã a gãsit înþelegere la cineva... :D :roll: :oops:



#4 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 10 November 2005 - 12:03 AM

Gasesti la orice librarie, sau soc. care comercializeaza tipizate,Nu este tipizat cu regim special.



#5 ana80

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 92 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 10 November 2005 - 10:38 AM

am luat un formular cu numele" foaie colectiva de prezenta" iar seful depozitului mi-a spus ca nu e buna pentru pontaj.

ea cuprinde:nr crt,nr matricol,nume si prenume,nr de marca,meseria apoi primele 15 zile din luna,total 1-15zile,restul zilelor,total ore lucrate,........

nu are nici o rubrica in care angajatul sa semneze zilnic ca s-a prezentat la munca.

Spuneti-mi va rog dc aceasta foaie colectiva de prezenta este buna pentru pontaj.
La noi toti angajati au cm cu 8 ore si nu se fac ore suplimentare deci....
am nevoie de aceasta foaie colectiva de prezenta sau de altceva pentru a face prezenta oamenilor la locul de munca?

Multumesc,
Cu stima,



#6 nicoleta pascal

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 37 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:iasi

Postat 10 November 2005 - 01:25 PM

ana80 a spus:

Spuneti-mi va rog dc aceasta foaie colectiva de prezenta este buna pentru pontaj.
La noi toti angajati au cm cu 8 ore si nu se fac ore suplimentare deci....
am nevoie de aceasta foaie colectiva de prezenta sau de altceva pentru a face prezenta oamenilor la locul de munca?

Multumesc,
Cu stima,
Pontajul se face pe foaie colectiva de prezenta, adica e acelasi lucru, dar daca ti s-a solicitat si semnatura fiecarui angajat pe zile atunci poti achizitiona o condica de prezenta in care ai rubrica pentru semnatura angajatului atat la intrarea in unitate cat si la plecare. ITM-ul de cate ori mi-a venit in control mi-a solicitat pontajele nu si condica de prezenta, dar nu se stie niciodata. Oricum salariatul iti semneaza pe statul de plata in care ai rubrica cu nr. total de ore lucrate de el.
n.pascal



#7 Guest__*

  • Guests

Postat 10 November 2005 - 06:20 PM

nicoleta pascal a spus:

ana80 a spus:

Spuneti-mi va rog dc aceasta foaie colectiva de prezenta este buna pentru pontaj.
La noi toti angajati au cm cu 8 ore si nu se fac ore suplimentare deci....
am nevoie de aceasta foaie colectiva de prezenta sau de altceva pentru a face prezenta oamenilor la locul de munca?

Multumesc,
Cu stima,
Pontajul se face pe foaie colectiva de prezenta, adica e acelasi lucru, dar daca ti s-a solicitat si semnatura fiecarui angajat pe zile atunci poti achizitiona o condica de prezenta in care ai rubrica pentru semnatura angajatului atat la intrarea in unitate cat si la plecare. ITM-ul de cate ori mi-a venit in control mi-a solicitat pontajele nu si condica de prezenta, dar nu se stie niciodata. Oricum salariatul iti semneaza pe statul de plata in care ai rubrica cu nr. total de ore lucrate de el.


ªi uite aºa ne-ntoarcem noi la condicuþa de prezenþã, atât de hulitã ºi de-nfieratã ca fiind invenþie comunistã! :P



#8 nicoleta pascal

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 37 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:iasi

Postat 14 November 2005 - 01:58 PM

coconut a spus:

ªi uite aºa ne-ntoarcem noi la condicuþa de prezenþã, atât de hulitã ºi de-nfieratã ca fiind invenþie comunistã! :P
Ai alta solutie? :-k Eu merg in paralel cu pontajul si cond. de prezenta si nu vad nici un salariat stresat pe treaba asta. Daca accesul in unitate s-ar face pe baza de cartela electronica (cum se procedeaza mai peste tot in occident ) nu ar fi acelasi lucru? Nu stiu daca e o inventie de-a comunistilor, dar daca e atunci bravo lor =D>
n.pascal






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL