Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
fondul de salarii - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


fondul de salarii

7 replies to this topic

#1 monix

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 61 Postari:
  • Location:Timisoara

Postat 09 November 2005 - 09:13 PM

Dorim sa propunem la negocierea contractului colectiv de munca sa avem pentru salarii ( fond salarii+taxe) 20 % din Cifra de afaceri.Mentionez ca patronatul ne-a pretins pana acum sa ne incadram intr-un procent de 13% din aceasta. Credeti ca este exagerata pretentia noastra? Poate cineva sa-mi spuna cum se procedeaza si in alta parte?



#2 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 09 November 2005 - 09:56 PM

:shock:
in alta parte daca nu esti de acord cu salariul pe care ti-l ofera te duci la alt interviu :lol: :lol: :lol:




#3 pestesa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 498 Postari:
  • Location:Constanta
  • Interests:lucrurile frumoase

Postat 09 November 2005 - 10:02 PM

...e vorba de CCM si de negocieri deci nu are cum sa ii trimita pe toti la interviu. Astept pareri si maine imi exprim si eu opinia
Si cu toate ca-mi port/ Cu destul stoicism/ Soarta mea de granit/ Cateodata ma pomenesc urland:
Circulati numai pe partea carosabila
A sufletului meu,
Barbarilor! (M.S)



#4 monix

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 61 Postari:
  • Location:Timisoara

Postat 09 November 2005 - 10:04 PM

Vorbeam din punctul de vedere al tuturor salariatilor, ca reprezentat ales pentru negociere. Am crezut ca si altii isi negociaza uneori contractul colectiv de munca. Asa ar fi normal. Iar 13% din cifra de afaceri propusa din BVC reprezinta cheltuieli cu salariile tuturor angajatilor. La sfarsitul anului, daca cifra de afaceri realizata este mai mare , si cheltuielile salariale pot sa creasca in limita a 13% din aceasta. Noi doream 20%. Asta am vrut sa spun Mersi oricum de comentarii.



#5 nicoleta pascal

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 37 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:iasi

Postat 10 November 2005 - 02:03 PM

Voi incercati cu 20% dar nu obtineti mai mult de 15%, asta asa din experienta. Oricum daca e sa fiu rea :twisted: cred ca exagerati un pic. Nu credeti?
n.pascal



#6 monix

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 61 Postari:
  • Location:Timisoara

Postat 11 November 2005 - 05:26 PM

Poate ca ai dreptate. Mersi.



#7 Mad X

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 66 Postari:
  • Location:constanta
  • Interests:contabile

Postat 13 November 2005 - 10:58 PM

in fondul de salarii intra si contributiile datorate de angajator?



#8 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 13 November 2005 - 11:34 PM

nu :lol: :lol: :lol:
daca se calculeaza spre ex 22 % sau 7 % la fondul de salarii cum poti calcula daca x=y+x ??






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL