Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
7 ZILE C.MEDICAL SUPORTATE DE FIRMA - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


7 ZILE C.MEDICAL SUPORTATE DE FIRMA

1 reply to this topic

#1 manix

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 11 May 2004 - 10:43 AM

Multumesc pentru raspunsul la intrebarea anterioara Dar se mai naste o intrebare ! Cele 7 zile de c.medical sunt considerate fond salarii si se caluleaza CAS si celelalte contributii sau sunt altceva si atunci care sunt hangaralele de plata ? Impozit pe venit se calculeaza sigur ,dar cum : separat pe fiecare segment (zile muncite/zile concediu) sau la gramada; CAS da sau nu; CASS stiu ca se calculeaza cu formula cu 2 sal minime dar se calculeaza numai la ce este din BASS sau si la partea suportata de angajator ?
Scuze pentru dimensiunile intrebarii, dar problema e vasta .
Daca ma ajutati voi incerca sa ma revansez .Mii de multumiri celor au initiat acest forum !

ManixQQ@yahoo.com
(QQ e de la ochelari )



#2 ciprian

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 405 Postari:

Postat 13 May 2004 - 08:29 AM

Zilele de concediu suportate de soc sunt incluse in fondul de salarii.pt ele se platesc: 7% firma si 3% somaj firma. taxele pt angajat sunt impozitul(care se calculeaza pe totalul venitului, adica cm + restul) si 1 % somaj care se aplica la tarifar. cass cu formula 2 sal min brut se aplica la total medical(soc+bass)







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL