Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
as dori un sfat si un ajutor totodata - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


as dori un sfat si un ajutor totodata

2 replies to this topic

#1 catalina2005

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 19 November 2005 - 09:04 PM

Sunt anul IV la Facultatea de Contabilitatea si Informatica de Gestiune-Spiru Haret si as dori daca se poate sa ma indrume cineva spre o firma unde pot sa ma angajez contabil.
Unde lucrez in prezent tin contabilitatea primara dar imi doresc foarte mult sa lucrez cu experti contabili de la care am ce sa invat!
Mi-am trimis CV-ul la diferite firme pentru postul de contabil, dar cand am fost intrebata daca stiu sa tin contabilitatea singura si sa fiu verificata de expertul contabil nu am avut curajul sa spun da, pentru ca nu sunt pregatita(nu am facut practica contabila)si nu cred ca are cineva rabdare cu mine sa imi explice de la inceput totul.
Sunt hotarata sa urmez aceasta profesie dar nu stiu cum sa incep sa lucrez, de aceea am apelat la dvs. in speranta ca imi puteti da un sfat.
Va multumesc!



#2 iulia51

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 130 Postari:
  • Location:BAIA MARE

Postat 21 November 2005 - 08:40 PM

Buna!iti doresc sa termini facultatea cu brio ,pt asta ai de trecut un examen de licenta ,nu? cu o lucrare(o monografie contabila).Sfatul meu este, pt. inceput ar fi ideal sa-ti gasesti o firma care sa te angajeze pe post de contabila si sa te ocupi de o parte a contabilitati (financiara sau de gestiune )si in paralel sa inveti lucrind si cite ceva din celelalte clase de conturi ,bineinteles de la o contabila cu exp. sau un exp. contabil.Cam greu ar vrea cineva sa te invete tu trebuie sa fi abila si sa prinzi din zbor
una cite una din aceasta materie numita CONTABILITATEA UNEI FIRME.Trebuie sa ai curaj si incredere in tine ca toata lumea a invata si numai lucrind zi de zi inveti ,ba una ,ba alta .Daca doresti sa -ti mai dau ajutor contacteaza-ma :smt024

CU GINDURI BUNE !



#3 invatacel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 72 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 01 June 2006 - 04:07 PM

iulia, eu am terminat managementul dar nu am tinut niciodata evidenta contabila de la A la Z, acum am ocazia s-o fac, m-ai putea ajuta si pe mine la nevoie cu un raspuns :D? Adica te pot contacta si eu? [-o<






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL