Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
infiintare societate, facilitati pt. studenti - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


infiintare societate, facilitati pt. studenti

3 replies to this topic

#1 myra

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 25 October 2004 - 08:56 PM

Buna!
Poate cineva sa-mi spuna despre facilitatile acordate studentilor pentru infiintarea unei firme? Exista o limita de varsta pentru a beneficia de aceste facilitati? Va multumesc anticipat.



#2 alinas

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 64 Postari:
  • Location:oradea

Postat 17 November 2004 - 10:03 PM

Una dintre conditii era sa fii cel putin in anul II de facultate. Reg Comertului iti va da detaliile. Doar chelt de la Registru ti se suporta, cele notariale, nu. Bafta!!




#3 IrinucaR

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:
  • Location:Sir

Postat 18 November 2004 - 06:31 PM

Eu impreuna cu sotul meu ne-am infiintat societatea, beneficiind de respectiva facilitate. Marea reducere atat de laudata est de 1.7 mil, in rest se platesc toate taxele.
Trebuie ca toti asociatii sa fie studenti, sa dovedeasca faptul ca sunt studenti cu adeverinte speciale de la facultate (in cazul nostru ASE-ul si Politehnica au fost foarte uimite de 'pretentia' noastra in iulie 2003, dar pana la urma dupa ce am alergat de la secretariat la decanat la registratura etc le-am obtinut).
Deasemenea trebuie sa va duceti sa dati o declaratie pe proprie raspundere in fata unui angajat al Registrului Comertului ca sunteti studenti.
Atentie, facultatea nu elibereaza adeverinta daca nu sunteti integralisti si cu toate platile la zi.

Succes!!!



#4 myra

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 19 November 2004 - 05:32 PM

Va multumesc pentru raspunsuri. M-au ajutat.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL