Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Concediu Medical - cotizare din SOMAJ? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Concediu Medical - cotizare din SOMAJ?

1 reply to this topic

#1 atodor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 42 Postari:

Postat 23 November 2005 - 12:02 AM

am un CM pt cineva care in cele 7 luni de cand lucreaza la noi nu are 6 luni de cortizare integrala DAR conform situatiei privind stagiul de cotizare primita de la Casa de pensii a cotizat neintrerupt din 2001 pana a venit la noi (incluzand si SOMAJUL)

problema e urmatoarea: ca sa aleg 6 luni cu cotizare integrala din ultimele 12, trebuie sa iau si 2 luni in care a fost in SOMAJ.
In situatia pe care o am de la Casa depensii, rezulta ca in Ian si Feb 2005 fiind in somaj s-a cotizat pt.Ian=31 de zile respeciv Feb=28 zile desii in lunile respective zile lucratoare au fost doar 21 zile, respectiv 20.
Pt. calculul MEDIEI ZILNICE pt CONCEDIU MEDICAL cate zile iau in calcul pt. Ianuarie si Februarie?
In speranta unui ajutor din partea voastra,
MULTUMESC ANTICIPAT!
A.Todor



#2 bkati

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 84 Postari:

Postat 23 November 2005 - 08:09 AM

Pentru calculul zilelor cotizate se iau zilele lucratoare, adica pentru ianuarie 21, februarie 20.







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL