Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
plati numerar intr-o zi - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


plati numerar intr-o zi

5 replies to this topic

#1 mihaci

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 493 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 26 November 2005 - 01:51 PM

buna ziua,va rog sa imi spuneti daca plafonul de casa la sfarsitul zilei este tot 50 milioane rol? Ce sume se pot plati in numerar la furnizori intr-o zi?eu stiu ca maxim 50 milioane,adica daca fac o plata de 4200 ron la un furnizor,nu mai pot face in aceeasi zi o plata de 900 ron la alt furnizor,ci doar depuneri numerar sau plati salarii.este corect?



#2 grig

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:

Postat 26 November 2005 - 02:07 PM

poti sa faci cate plati la cati furnizori vrei sau la cati te tine buzuaru, in limita a 5000 lei pentru fiecare




#3 kimmyro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 41 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 26 November 2005 - 02:33 PM

Esti sigur?

Eu stiam ca palfonul de plati numerar este de 5000RON/zi, indiferent ca platesti catre o suta de furnizori sau catre unul. Nici nu ai voie sa fractionezi pentru plata numerar o factura cu valoarea mai mare de 5000 RON (adica daca ai o factura de 6000 RON nu poti plati azi 3000 RON si maine 3000 RON in numerar ambele plati).

De asemenea, nu ai voie sa incasezi de la o singura societate mai mult de 5000 RON/zilnic. In schimb, poti avea incasari de la mai multi oricat de mari ij numerar zilnic.



#4 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 26 November 2005 - 03:28 PM

fals la toata lumea :D :lol:
1. nu mai e plafon la soldul casei
2. se pot face plati de 100 mil pe zi dar nu mai mult de 50 mil la un singur fz... deci daca ai platit la 2 fx cate 50 mil... adio



#5 ctanela

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 Postari:
  • Location:constanta

Postat 26 November 2005 - 03:29 PM

Avand in vedere ca unii dintre voi activati pe forum de multisor, va atrag atentia ca acest subiect s-a discutat de n-shpe ori!!!!!
Inainte de a deschide un nou subiect sau de a pune o intrebare,
va rugam consultati sectiunile forumului sau accesati butonul "Cautare".

De exemplu:
http://www.conta.ro/forum/viewtopic.php?t=...ghlight=numerar
:roll:



#6 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 26 November 2005 - 03:36 PM

asa... :D






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL