Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Lucrare audit-stagiu expert ctb. - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 5

Salt la continut


Lucrare audit-stagiu expert ctb.


99 replies to this topic

#81 oana31

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 29 December 2008 - 10:54 AM

Buna ziua!
Am intrat intr-o mare criza de timp si as avea nevoie, pentru "inspiratie", de lucrarile la audit financiar, anul 3 stagiari. Adresa este oanacatalinafodor@yahoo.com.
Va multumesc mult.



#82 azen

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 05 January 2009 - 11:11 AM

Buna,

va rog din sufletul meu daca ma puteti ajuta cu o lucrare de audit pentru anul I de stagiu la CAFR. Adresa mea de mail este roxana.ilie@azen.ro.

Va multumesc din suflet.




#83 Larrissa

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 05 January 2009 - 11:59 PM

Vreau si eu........va rog un model de proiect de audit. Nu conteaza tema........Multumesc anticipat
contu.larisa@gmail.com



#84 delgado

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 122 Postari:

Postat 17 January 2009 - 11:14 PM

Va rog sa ma ajutati cu un studiu de caz la audit public intern. Am de facut un referat si imi trebuie si un studiu de caz. Cu referatul ma descurc dar cu studiul de caz...
Adresa de mail rodica7605@yahoo.com.
Va multumesc!
Experiența îi învață doar pe cei care se lasă învățați!



#85 delgado

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 122 Postari:

Postat 19 January 2009 - 09:48 PM

Nu are nimeni un studiu de caz la audit public intern - entitate publica?
Adresa mea rodica7605@yahoo.com
Experiența îi învață doar pe cei care se lasă învățați!



#86 andra33

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 24 April 2009 - 08:35 PM

Buna seara ! Va rog din suflet daca se poate sa-mi trimiteti si mie un studiu de caz ptr tema de licenta.Sunt in anul III CIG si am tema de licenta "Intocmirea,prezentarea,verificarea si certificarea sit.financiare anuale" La partea de teorie am luat vreo 5 carti de la biblioteca si sper sa ma pot descurca de acolo,dar la cap.III am : Studiul de caz privind intocmirea si certificarea sit.fin.ale S.C..... care trebuie sa cuprinda:
-Prezentarea S.C.
-Sit.fin.-Intocmirea si prezentarea
-Raportul auditorilor/cenzorilor privind certificarea sit.fin.ale S.C.
Concluzii si propuneri
Anexe
Am observat ca sunteti niste oameni deosebiti si ajutati f.mult si de aceea am indraznit si eu sa va rog daca poate sa-mi trimita cineva pe adresa de mail andrada_irimia@yahoo.com. Va multumesc anticipat ! Sunt intr-o mare criza de timp am termen 15 mai.



#87 nicoleta_stan

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:NEGRESTI OAS

Postat 27 April 2009 - 09:44 AM

trimiteti va rog si pentru mine un model de raport de audit
adresa: nicoleta_stan2003@yahoo.com
multumesc



#88 tania_gaby1

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 11 May 2009 - 12:49 PM

Anisoara, te rog mult de tot imi poti trimite si mie lucrarea de audit.
Adresa mea este: tania_gaby1@yahoo.com
Multumesc mult!



#89 anca_b

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 20 May 2009 - 05:09 PM

Buna, ma poate ajuta si pe mine cineva cu lucrari pentru stagiu la ceccar, indiferent de tema? Adresa de mail este: hm_anca@yahoo.com



#90 NICOLE65

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:
  • Gender:Female

Postat 20 May 2009 - 09:05 PM

Buna,
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu o lucrare "audit public intern" care sa cuprinda inclusiv procedurile de audit si desigur un audit propriuzis la o institutie publica.
Multumesc frumos!
adresa mail nicu_650330@yahoo.com



#91 dora1976

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 26 June 2009 - 02:19 PM

TE ROG MULT TRIMITE MI SI MIE LUCRAREA
micromania@adslexpress.ro
multumesc frumos

Vezi postarea(anisoara bobi), la Feb 1 2008, 11:18 AM, a spus:

TE POT AJUTA EU CU LUCRAREA PE CARE AM PREDAT-O CAND AM FOST STAGIAT; A DRESA DE E-MAIL DACA IMI DAI.... :sad:

...v-am trimis la toti


Vezi postarea(anisoara bobi), la Feb 1 2008, 11:18 AM, a spus:

TE POT AJUTA EU CU LUCRAREA PE CARE AM PREDAT-O CAND AM FOST STAGIAT; A DRESA DE E-MAIL DACA IMI DAI.... :lnr (51):

...v-am trimis la toti



te rog frumos trimite mi si mie lucrarea
multumesc mult
e-mail micromania@adslexpress.ro



#92 bmiha

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:

Postat 21 July 2009 - 08:44 PM

Va rog si eu pentru o lucrare de audit pentru stagiu de expert ctb!

Nu stiu daca chiar voi primi dar,... multumesc oricum! Adresa mea este: mihakid@yahoo.com.



#93 rusramona

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 19 August 2009 - 08:10 AM

ma poate ajuta si pe mine cineva cu o lucrare de audit si una de expertiza? ramonarus02@gmail.com. multumesc



#94 camelia.costa

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 14 November 2009 - 07:53 PM

Buna,

as avea si eu nevoie de o lucrare la audit si la expertiza...Va rog tare mult, daca ma puteti ajuta careva. Adresa de mail; camelia.costa@yahoo.com

Va multumesc mult de tot!!!!!



#95 elapetre

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 18 November 2009 - 09:10 PM

Vezi postareacristina1511, la Dec 7 2005, 09:35 PM, a spus:

Va rog, ma poate ajuta cineva cu o lucrare la audit (incluzand o parte practica) pt an I stagiu CECCAR?Am incercat sa gasesc ceva, dar f multa teorie, nimic practic.
Initial mi-am ales o tema din cele oferite de ei, dar am si posibilitatea sa fac ceva "la alegere".
Va multumesc,
Cristina


Si la mine. va rog daca puteti sa-mi trimiteti o lucrare, sunt in anul I de stagiatura si as vrea macar sa am dupa ce sa ma ghidez.Va multunesc! elapetre@yahoo.com :pullhair: :frusty:



#96 lenuta pop

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:la munte

Postat 19 November 2009 - 09:25 PM

http://www.mfinante.ro/audit/index.jsp

Ghidul practic,misiunea de audit intern privind activitatea juridica - format doc
Ghidul practic, misiunea de audit intern privind activitatea IT- format doc
Ghidul practic, misiunea de audit intern privind activitatea financiar - contabilă- format doc
Ghidul practic - misiunea de audit intern privind activitatea de achizitii publice
Ghidul misiunii de audit pentru activitatea de resurse umane

si in Initiere in auditul situatiilor financiare ale unei entitati Marin Toma ceccar 2009



#97 geaninaS

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 26 November 2009 - 02:33 PM

Buna ziua,
Va rog mult daca ati facut rost de acest raport de audit am si eu nevoie urgent de un exemplu, de intreg dosarul permanet si curent, in ce ordine trebuiesc aranjate fisele? Va rog mult sa imi trimiteti pe adresa de mail geannys2003@yahoo.com



#98 veronica10

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 18 June 2010 - 11:19 AM

Vezi postarea(anisoara bobi), la Feb 1 2008, 05:18 PM, a spus:

TE POT AJUTA EU CU LUCRAREA PE CARE AM PREDAT-O CAND AM FOST STAGIAT; A DRESA DE E-MAIL DACA IMI DAI.... :frusty:

...v-am trimis la toti
Buna ziua,
Si eu am nevoie de o lucrare la audit pentru anul I cafr si una la expertiza contabila (stocuri sau orice altceva)! la adreasa vmihailv@gmail.com
Multumesc frumos.



#99 otelraluca

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 07 July 2010 - 03:07 AM

Vezi postarea(anisoara bobi), la Feb 1 2008, 05:18 PM, a spus:

TE POT AJUTA EU CU LUCRAREA PE CARE AM PREDAT-O CAND AM FOST STAGIAT; A DRESA DE E-MAIL DACA IMI DAI.... :lnr (1):

...v-am trimis la toti
Buna as vrea si eu daca se poate sa imi trimiti lucrarea, eu am ca tema pentru dizertatie Planificarea misiunii de audit intr-o intreprindere, multumesc.



#100 alondra

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 26 March 2012 - 07:57 PM

Buna.
Sunt studenta in anul 2 la master iar lucrarea mea de dizertatie are tema :Auditul extern la societatile comerciale".
Si cum de fiecare data mi-am facut singura toate lucrarile, am inceput sa strang date si pentru dizertatie.
Am structurat lucrarea in felul urmator:
Cap.1 Aspecte generale ale activitatii de audit
Cap.2 Realizarea activitatii de audit
Acceptarea misiunii/contractarea lucrărilor
Planificarea misiunii de audit
Cunoașterea generală a întreprinderii
Identificarea domeniilor și sistemelor semnificative
Analiza prealabilă a riscurilor
Planul unei misiuni de audit
Evaluarea de catre auditorul financiar a contabilitatii auditate
Rolul auditorului financiar in relatia cu controlul financiar
Rapurtul dintre auditul intern si auditul financiar
Cap.3 Prezentarea raportului de audit
Prezentarea generala a societatii comerciale
Raportul de audit al situatiilor financiare aferent exercitiului financiar al anului 2010
Anexa A - Bilantul contabil
Anexa B - Contul de profit si pierdere
Anexa C - Indicatori de interpretare

Bineanteles ca profului nu i-a placut, a spus ca vrea doar 2-3 pagini de teorie in rest cap 2 concret pe studiul meu, nu notiuni teoretice. Aici m-a bagat in ceata pentru ca nu am vazut in viata mea cum arata un formular de audit, m-am blocat, nu stiu cum sa continui. Mai am o luna la dispozitie si nu stiu ce sa fac.
Acum mai am si un bebe mic care nu ma lasa nici sa merg la baie, vrea toata ziua in brate sau la san, iar la calculator stau de regula cu el in brate ( in brate il am si acum) si nu ma pot duce pe nicaieri sa intreb.

Poate ma poate ajuta cineva, va rog din suflet. Mi-ati fi de mare ajutor.
Adresa mea de mail: misaa011@yahoo.com









Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL