Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
RECUPERAT TAXE VAMALE - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


RECUPERAT TAXE VAMALE

1 reply to this topic

#1 STEFAN ALINA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:
  • Location:MEDIAS

Postat 19 December 2005 - 03:47 PM

SALUT, AM O PROBLEMA MAI DELICATA SI ANUME:
AM IMPORTAT O REMORCA LA CARE AM PLATIT TAXE VAMALE SI TVA, ULTERIOR AM PRIMIT EUR1 SI BIROUL VAMAL MI-A RECALCULAT SI RETURNAT O PARTE DIN TAXE, DAR NU STIU DACA TREBUIE SA STORNEZ SI TVA CONSTITUIT LA 4426?
IMI POATE SPUNE CINEVA CARE AR FI MONOGRAFIA CONTABILA CORECTA?
MENTIONEZ CA FIRMA ESTE UN SRL, PLATITOARE DE TVA SI IMPOZIT PROFIT
MERSI



#2 Ronaldo

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Fotbal, filme

Postat 19 December 2005 - 03:55 PM

tu ai primit de la biroul vamal taxa vamala si eventual comisionul vamal inapoi. cu tva calculat in plus nu s-a intamplat nimica. eu as cam sugera sa lasi situatia asa cum este, pentru ca daca o sa ceri de la finante tva-ul, sigur o sa ai control fiscal pe chestia asta si se nasc multe probleme. ORICUM, mare atentie : evita sa ceri inapoi si taxele vamale (daca primesti inapoi EUR1 ulterior), pt. ca se lasa cu control incrucisat de obicei cu biroul vamal al funizorului extern si daca nu se poate dovedi 100% EUR1 apar alte probleme.
p.s. nu mai folosi CAPS LOCK ! :P

"The saddest thing in life is wasted talent."
R. de Niro - A BRONX TALE






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL