Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
program declaratii ron vechi - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


program declaratii ron vechi

8 replies to this topic

#1 quore

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 20 December 2005 - 11:07 AM

am mers la admin sect 1 cu noul program ce se afla acvum pe site-ul min fin, insa mi-au refuzat declaratiile. imi poate da cineva kitul valabil pt nov? va rog frumos. mail quore_cri@yahoo.com



#2 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 December 2005 - 11:12 AM

Cred ca trebuie sa te uiti si pe ANAF ( tot in site-ul mfin).




#3 quore

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 20 December 2005 - 11:15 AM

vechi, adica cel inainte de 09.12.2005. declaratii fiscale ron 2005



#4 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 December 2005 - 11:23 AM

Si eu vroiam sa ma duc cu listari dupa noul program. De ce nu le primesc - care este motivul?
Altfel programul vechi este pe Portalul ANAF tot pe mfinante la asistenta contribuabli Programe utile cam al patrulea:

Declaratii fiscale 2005 - RON
Actualizat in 29/06/2005 versiunea 1.5.0 - ( decl.100,101,120,130,300, 710 si OPT)

Aplicatie pentru prelucrarea asistata, validarea, listarea si obtinerea formatului electronic pentru declaratiile fiscale conform cu : Ordinul nr.256/2004, Ordinul nr.35/2005, Ordinul nr.91/2005.

Kit-ul de instalare:
instal_declMF_2005.exe (1.38 MB)
disk2.pak (244 KB)
Arhiva:
instal_declMF_2005.zip (1.61 MB)



#5 quore

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 20 December 2005 - 11:59 AM

explicatia: nu ati vazut data ?!!!!!!!!!! 09.12.2005 deci din dec doamna. ceva de genul. pe site intru fericita dar nu gasesc var despre care vb. la mine nu apare decat ultima. as putea sa te rog sa-mi trimiti si mie arhiva daca la tine apare? ai cumva pile la anaf de la tine merge? glumesc. iti multumesc pt raspunsuri.



#6 quore

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 20 December 2005 - 12:38 PM

http://www.mfinante.ro/contribuabili/siste...stem_fiscal.jsp
M-am dumirit. cautam doar pe site-ul anaf. pt cine are nev se poate descarca de aici.
o zi buna!



#7 medal

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 100 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:lupta prin jungla fiscalitatii

Postat 20 December 2005 - 01:46 PM

e o intreaba harababura romaneasca cu versiunile astea.........saptamana trecuta mie mi-a primit cu versiunea noua....eu am avut 2 cazuri: o parte dintre clienti isi platisera deja taxele(inainte de 09.12.05.) si le-am facut declaratiile in versiunea veche............iar celor care nu le dadusem op-urile le-am facut in versiune noua si nu am avut probleme.....om vedea in ianuarie 2006 ce va apare in fisa contribuabilului



#8 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 20 December 2005 - 02:23 PM

astia sunt chiar handicati :evil:
mai a aparut in decmebrie sa fie folosit pt noiemnrie... daca vroia sa fie folosit pe decembrie de ce nu l-au scos in ianuarie ? :shock:



#9 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 December 2005 - 03:20 PM

quore a spus:

explicatia: nu ati vazut data ?!!!!!!!!!! 09.12.2005 deci din dec doamna. ceva de genul. pe site intru fericita dar nu gasesc var despre care vb. la mine nu apare decat ultima. as putea sa te rog sa-mi trimiti si mie arhiva daca la tine apare? ai cumva pile la anaf de la tine merge? glumesc. iti multumesc pt raspunsuri.

Pe site mfinante.ro in butoanele din susul paginii este unul "Portal ANAF". Acolo au ca si in pagina "mama" asistenta contribuabili...programe utile... ( am scurtatura sa deschid direct acolo :D ). Acum cateva minute a aparut varianta actualizata la 20 decembrie si a disparut de pe pozitia a 4-a cea veche ( or fi mutat-o dincolo :) ).
Am experienta cu listarile care nu mai sunt acceptate prin programele vechi si tot timpul descarc ultimele versiuni. Asa ca, daca acum nu le primesc pe astea noi, eu nu-i mai inteleg.
Spor la treaba si
Sarbatori Fericite!






Similar Topics Collapse

4 useri citesc topicul

0 membri, 4 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL