Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
christa_anda's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 9

Salt la continut


christa_anda's Content

There have been 208 items by christa_anda (Search limited from 05-January 08)



Sort by                Order  

#221943 act aditional

Postat de christa_anda on 11 March 2010 - 05:20 PM in CONTRACTE INDIVIDUALE DE MUNCA

In actul aditional de modificare a CIM art 1. dupa precizarea datei si persoanei vizate exista expresia 'dupa cum urmeaza': - ce se trece acolo?
Suspendarea pt concecdiu crestere copil se face cu art 51 lit a?
Multumesc



#221963 act aditional

Postat de christa_anda on 11 March 2010 - 06:48 PM in CONTRACTE INDIVIDUALE DE MUNCA

Vezi postareamihaela_cva, la Mar 11 2010, 06:01 PM, a spus:

spune exact cum scrie, altfel nu inteleg.


un exemplu concret....
*ACT ADITIONAL nr. din COD I.T.M. NR. I.T.M. _____________/__________ 1234 1 15/03/2010 la contractul individual de munca încheiat si înregistrat sub nr 1 01/01/2010 în registrul general de evidenta a salariatilor

PARTILE: in calitate de reprezentant legal al in temeiul drepturilor conferite de __________________________ in calitate de salariat al în temeiul art. din Codul Muncii - Legea 53/2003 am convenit la modificarea / suspendarea Contractului Individual de Munca încheiat si înregistrat sub nr în registrul general de evidenta a salariatilor
Art.1. Incepand cu data se modifica/se suspenda Contractul Individual de Munca al D-nei/D-nului având CNP dupa cum urmeaza :
/ X 1. X 2. Z X 51 LIT A 1 01/01/2010 15/03/0201 Z 0 /
ITM Bihor ? HLF 2003


MENTIONEZ CA ACTUL E GENERAT CU PROGRAMUL ITM-ULUI



#222015 act aditional

Postat de christa_anda on 11 March 2010 - 09:17 PM in CONTRACTE INDIVIDUALE DE MUNCA

MULTUMESC PT RASPUNS, INSA MODELUL PE CARE L-AM POSTAT ESTE GENERAT DE PROGRAMUL ITM BIHOR SI ACESTA TREBUIE SA-L FOLOSESC



#272009 achizitie lemn rotund persoane fizice fara taxare inversa si vanzare catre pe...

Postat de christa_anda on 20 January 2016 - 07:06 PM in Impozitare - TVA

Din cate stiu doar la cumparator se face inregistrarea 4426=4427 ( nu si la vanzator)



#272303 achizitie lemn rotund persoane fizice fara taxare inversa si vanzare catre pe...

Postat de christa_anda on 01 February 2016 - 09:32 PM in Impozitare - TVA

buna seara

cum ar trebui tratata o factura de diferenta pret cherestea ( dif pret manopera- prelucrare) ??? cu taxare inversa sau fara? chiar nu stiu unde sa incadrez operatiunea...



#166448 achizitie intracomunitara de la neplatitor de tva

Postat de christa_anda on 18 March 2008 - 09:43 PM in Arhiva

Vezi postareaalbucosti, la Mar 10 2008, 04:03 PM, a spus:

cum se procedeaza cu achiziile intracomunitare de la societati comerciale neplatitore de tva!!??


Cred ca se pun la scutite



#129064 2007 - examen expert contabil

Postat de christa_anda on 18 April 2007 - 05:27 PM in Arhiva

175 Euroi numa examenu e la Oradea si 100 RON cursul
[/quote]




Si eu sunt din Oradea si te-as ruga daca stii mai multe despre examenul de aptitudini sa ne spui mai multe: unde se va da, din ce, cat costa, cursuri de pregatire....



#131280 2007 - examen expert contabil

Postat de christa_anda on 15 May 2007 - 08:48 PM in Arhiva

Te pot ajuta cu o lucrare de audit in schimbul unei lucrari de expertiza
christa_anda@yahoo.com




Cometa SQL